Przejdź do treści

Wynagrodzenia, które biją rekordy. Zobacz, które kraje są na topie!

07/03/2024 10:23 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
ranking najwyższych zarobków na świecie

Kraje, w których zarabia się najwięcej na świecie, często charakteryzują się wysokim poziomem rozwoju gospodarczego, stabilnością polityczną oraz zaawansowanymi systemami edukacyjnymi i infrastrukturą. Te kraje, zazwyczaj należące do grupy tzw. krajów rozwiniętych, oferują wysokie płace oraz dobre warunki pracy dla swoich obywateli. Sprawdź najnowszy ranking najwyższych zarobków na świecie.
Przeczytaj też: Zmiana czasu na letni 2024 w USA. „Zapamiętajcie tę datę”

USA liderem rankingu najwyższych zarobków na świecie

Na pierwszym miejscu podium uplasowała się największa gospodarka świata. Stany Zjednoczone są krajem o najwyższych średnich zarobkach, wynoszących średnio w przeliczeniu na euro 74.738 rocznie. Miesięcznie oznacza to dochód w wysokości 6.228 euro. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych nie brakuje też dużych dysproporcji ekonomicznych. Dlatego też rozgorzała tam ostatnio dyskusja na temat płacy minimalnej i sprawiedliwości wynagrodzeń. Na przykład Stan Nowy Jork zdecydował się na znaczną podwyżkę minimalnej stawki za godzinę, która w 2024 roku wynosi 16 dolarów.
Przeczytaj też: Wielka Brytania. Zarabia 60.000 funtów rocznie i ledwo wiąże koniec z końcem
czytaj dalej pod zdjęciem.

ranking najwyższych zarobków na świecie

Przeczytaj też: Kto zarabia najwięcej? Średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii według wieku w 2024r

Europejskie kraje, w których wynagrodzenia są najwyższe na świecie

Oto pozostałe miejsca w rankingu najwyższych zarobków na świecie. Przenosząc się do Europy, w Luksemburgu zarabia się średnio 73.657 euro rocznie. Różnica w stosunku do Stanów Zjednoczonych jest minimalna. To niewielkie państwo zajmuje drugie miejsce w rankingu. Na trzecim miejscu znajduje się inny europejski kraj, Islandia. Państwo to, należące do najzimniejszych na świecie, odnotowuje średnie wynagrodzenie na poziomie 72.047 euro rocznie. Na czwartym miejscu – z imponującą kwotą 68.957 euro rocznie – znalazła się Szwajcaria. Pierwsza piątkę wszystkich państw świata gdzie średnie zarobki są najwyższe zamyka Dania, gdzie zarabia się średnio 61 331 euro rocznie. Miesięcznie oznacza to zarobki rzędu 5111 euro.
Przeczytaj też: Najlepsze europejskie miasto, w którym możesz wygodnie żyć za 1000 euro miesięcznie leży w Polsce
źródło: newssicily.it, PolskiObserwator.de
artykuł cieszył się dużą popularnością wśród czytelników i został aktualizowany 7 marca 2024

Tagi: