Przejdź do treści

Karaiby na wyciągnięcie ręki? Ta brytyjska plaża jest jedną z najpiękniejszych w Europie

28/03/2024 12:25 - AKTUALIZACJA 04/04/2024 16:30

Najpiękniejsze plaże w Wielkiej Brytanii są często porównywane do tych na Karaibach. Jest jednak jeden szczególny piaszczysty brzeg, który nigdy nie przestaje zachwycać odwiedzających. Wspaniały biały piasek, osłonięta zatoczka i krystalicznie czysta woda – według najnowszych badań przeprowadzonych przez Parkdean Resorts, miejsce te najlepiej odwiedzić wiosną!

Najpiękniejsza plaża w Wielkiej Brytanii

Gigant parków wakacyjnych stworzył ranking popularnych brytyjskich plaż na podstawie takich czynników, jak ilość opadów w regionie i średnie temperatury wody, a Kynance Cove znalazło się na szczycie listy. Odwiedzenie tego miejsca wiosną ma niebywałe zalety! Najważniejszą z nich jest ominięcie tłumów, które odwiedzają plażę podczas szczytu sezonu letniego.
Sprawdź: Kontrolerzy tylko na to czekają. Nigdy nie przywoź tego z wakacji

Ta wspaniała zatoczka jest dość znana zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. 200-metrowa plaża zachwyca nie tylko wspaniałym piaskiem i wodą, ale także imponującymi formacjami skalnymi o dziwacznych nazwach, takich jak Asparagus Island, The Drawing Room i The Parlour.

Niesamowite widoki

Plaża jest stosunkowo odległa, ale można do niej łatwo dotrzeć niezliczonymi szlakami w regionie. Znajduje się ona na South West Coast Path, około 2,5 mili pieszo od Lizard Point. W serwisie Tripadvisor wielu zadowolonych wczasowiczów zachęcało innych do odbycia tej wędrówki, ponieważ oferuje ona niesamowite widoki na kornwalijskie wybrzeże. Czytaj dalej pod zdjęciem.

By Tommytrouble at English Wikipedia – Transferred from en.wikipedia to Commons by Kurpfalzbilder.de using CommonsHelper., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6021858

Jeden z odwiedzających napisał: „Spędziliśmy tu cały dzień w maju i zdjęcia naprawdę nie oddają tego miejsca. Woda jest absolutnie oszałamiająca i wygląda, jakbyś był za granicą w bardziej słonecznym miejscu niż Anglia! Widoki z kawiarni są również niesamowite, moją jedyną radą byłoby noszenie odpowiedniego obuwia, ponieważ trzeba wspinać się po skałach, aby dostać się do samej wody i jest to dość trudna wędrówka!”.
Przeczytaj: Kolejna wakacyjna wyspa chce pozbyć się turystów. Nowe zasady dla urlopowiczów

 „Odwiedziliśmy oba te miejsca w słoneczny dzień, a widoki na Lizard [były] spektakularne” – dodał inny.

Koniecznie odwiedź to miejsce wiosną

Wiosenne miesiące to idealny czas na wizytę dla właścicieli czworonogów. Zwiedzanie plaży z psem jest dozwolone tylko między wrześniem a czerwcem. Od 1 lipca do 31 sierpnia, w godzinach 10-18, obowiązuje zakaz wstępu dla zwierząt.
Czytaj także: All inclusive z alkoholem? Nie na tej popularnej hiszpańskiej wyspie

Jeśli jednak chcesz się wykąpać, pamiętaj o ostrzeżeniach National Trust! Na miejscu nie ma ratowników i występują silne prądy. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com