Przejdź do treści

To miasteczko jest najlepszym kurortem w Wielkiej Brytanii. Jest oddalone od wybrzeża… o wiele kilometrów!

08/08/2023 21:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:02
najlepszy nadmorski kurort w Wielkiej Brytanii

Rye, urokliwe miasteczko we wschodnim Sussex, pomimo swej odległości od morza, wciąż zdobywa uznanie jako jeden z najlepszych nadmorskich kurortów w Wielkiej Brytanii. Choć położone wiele kilometrów od brzegu, Rye emanuje historią i urokiem, który przyciąga turystów z daleka. Kiedyś istotnym portem w południowo-wschodniej Anglii, Rye teraz słynie z brukowanych uliczek, wyjątkowych budynków oraz tradycyjnych pubów
Czytaj także: Nietaktowne zachowania turystów. Sytuacje, które nie powinny mieć miejsca

Najlepszy nadmorski kurort w Wielkiej Brytanii – gdzie się znajduje?

Magazyn Which? umieścił Rye w gronie najlepszych nadmorskich miejsc w kraju, obok Bamburgh w Northumberland, Dartmouth w Devon i Portstewart w Irlandii Północnej, mimo że rzeczywista linia brzegowa oddalona jest od miasta o trzy mile (prawie pięć kilometrów). Miasteczko to jest pełne ekscentrycznych sklepów, stylowych kawiarni i renomowanych restauracji.

Chociaż Rye nie leży bezpośrednio przy wybrzeżu, to najbliższą nadmorską oazą jest Camber Sands – jedyny system wydm w East Sussex, oferujący ponad dwie mile piaszczystej plaży. Z Rye dojazd na Camber Sands można zorganizować autobusem, samochodem lub wybierając się na trochę ponad trzykilometrowy spacer dla miłośników pieszych wędrówek.

Miasto przyciąga nie tylko ze względu na pobliskie Camber Sands, ale również oferuje wiele atrakcji na miejscu. Wizyta w rezerwacie przyrody Rye Harbour stanowi dodatkową atrakcję dla odwiedzających. Rezerwat ten zdobył nagrodę Travellers’ Choice 2021 i zajął dziewiąte miejsce wśród najlepszych atrakcji w East Sussex według serwisu TripAdvisor. To idealne miejsce dla miłośników spacerów oraz obserwatorów ptaków, przyciągając odwiedzających swoją niezwykłą przyrodą.

>>>> Tylko tyle papierosów można przewieźć do Wielkiej Brytanii w 2023 roku. AKTUALNE LIMITY

Źródło: mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: