Przejdź do treści

Mała pomarańczowa kropka u góry ekranu. To ostrzeżenie dla użytkownika telefonu. Zobacz VIDEO

28/04/2024 20:23 - AKTUALIZACJA 28/04/2024 20:23

Mała pomarańczowa kropka na ekranie. Jeśli korzystasz z iPhone’a, być może zauważyłeś małe kropki, które czasami pojawiają się u góry ekranu. Wydają się one dość niewinne, ale w rzeczywistości mają bardzo konkretne znaczenie.

Mała pomarańczowa kropka na ekranie

TikToker Jamie Nyland, który posługuje się nazwą użytkownika @mrjamienyland, ostrzegł użytkowników iPhone’a przed znaczeniem tych małych kropek. „Jeśli zobaczysz taką pomarańczową kropkę na swoim iPhonie, oznacza to, że ktoś cię podsłuchuje” – ostrzega.
Przeczytaj koniecznie: Wszyscy użytkownicy Androida wezwani do NATYCHMIASTOWEGO usunięcia trzech „niebezpiecznych” aplikacji

„Pomarańczowa kropka jest znakiem ostrzegawczym od Apple, że ktoś używa twojego mikrofonu bez twojej zgody”. Dla jasności, kropka niekoniecznie oznacza, że mikrofon jest używany bez Twojej zgody, oznacza tylko, że mikrofon jest w użyciu.

Jeśli więc jesteś jedną z osób, które nadal wykonują połączenia telefoniczne, to jeśli spojrzysz na ekran podczas połączenia, powinieneś zobaczyć tę kropkę. To samo dotyczy nagrywania notatek głosowych lub filmów z dźwiękiem. W takiej sytuacji oznacza to po prostu, że mikrofon działa tak, jak powinien i powinien zniknąć po zakończeniu połączenia. To samo dotyczy zielonej kropki, która wskazuje, że kamera jest w użyciu – więc jeśli robisz zdjęcie lub nagrywasz wideo i ją widzisz, to wszystko jest w porządku.

@mrjamienyland

Keep an eye out #fyp #safefacts

♬ Creepy and simple horror background music(1070744) – howlingindicator

Powinieneś zwrócić uwagę, jeśli nie używasz żadnych aplikacji wymagających mikrofonu lub kamery, ale nadal widzisz kropkę. W takim przypadku oznacza to, że mikrofon lub kamera, w zależności od koloru, są w użyciu. TikToker wyjaśnił: „Jeśli nie masz otwartych żadnych aplikacji, a ta kropka nadal tam jest, to znaczy, że ktoś szpieguje twój telefon i podsłuchuje twoje rozmowy. Więc jeśli zobaczysz tę pomarańczową kropkę, natychmiast wyłącz telefon i zareaguj”.

Użytkownicy mają inne zdanie

Ludzie dzielili się w komentarzach swoimi przemyśleniami na temat filmu. Jeden z nich napisał: „To po prostu oznacza, że mikrofon jest w użyciu”. Drugi skomentował: „To nie znaczy, że ktoś cię podsłuchuje, to znaczy, że jakaś aplikacja korzysta z twojego mikrofonu lub korzystała z niego niedawno”. Trzeci napisał: „Oznacza to, że mikrofon jest na żywo, a nie, że ktoś podsłuchuje”.
Przeczytaj także: Apple ostrzega użytkowników Iphonów. Miliony osób mogą być w niebezpieczeństwie
Źródło: Ladbible.com, PolishObserver.com