Przejdź do treści

Makabryczny wypadek autobusu. Co najmniej 8 ofiar śmiertelnych, dziesiątki rannych

14/05/2024 18:23 - AKTUALIZACJA 15/05/2024 20:38
Makabryczny wypadek autobusu

Dzisiaj rano miał miejsce makabryczny wypadek autobusu w hrabstwie Marion- poinformował patrol autostradowy na Florydzie. Pojazd zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pick-up ‘em, powodując śmierć ośmiu osób i dziesiątki rannych. Katastrofa miała miejsce na drodze stanowej nr 40 w hrabstwie Marion, która znajduje się na południe od Gainesville i na północny zachód od Orlando.

Makabryczny wypadek autobusu

Policjanci z Florida Highway Patrol poinformowali, że autobus podróżujący drogą stanową 40 między Ocala a Dunnellon około godziny 6:30 z nieznanych jeszcze przyczyn zderzył się z ciężarówką Ford Ranger z 2001 roku. W wyniku tego zderzenia pojazd z 53 osobami na pokładzie zjechał z drogi i przewrócił się.
Czytaj także: 2-letnia dziewczynka potrącona przez samochód. Była na spacerze z ojcem

Funkcjonariusze twierdzą, że autobus przewoził pracowników z zagranicy, którzy mieli pracować na farmie arbuzów. W wyniku wypadku śmierć poniosło osiem osób, a kolejne osiem jest w stanie krytycznym. Dodatkowo, 37 osób zostało przewiezionych do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają ich życiu.

Droga stanowa zamknięta do odwołania

Władze wykorzystały autobus szkół publicznych hrabstwa Marion do transportu rannych z wypadku do szpitala. Żaden uczeń nie brał udziału w wypadku ani nie odniósł obrażeń; autobus szkolny służył jedynie do pomocy.
Przeczytaj także: Eksplozja szybkowaru: Kobieta zginęła, gotując obiad dla 8 dzieci

Droga stanowa SR 40 jest zamknięta pomiędzy autostradą US Highway 41 a West County Road 328. Oczekuje się, że zamknięcie będzie trwało długo, dopóki policjanci będą prowadzić dochodzenie.

W przypadku objazdu kierowcy, którzy chcą podróżować na wschód drogą SR 40, powinni skierować się drogą US 41 w kierunku północnym do West CR 328, następnie kontynuować jazdę drogą West CR 328 w kierunku wschodnim, aby powrócić na SR 40. Kierowcy zmierzający na zachód drogą SR 40 powinni natomiast podążać drogą West CR 328 w kierunku zachodnim do US 41, a następnie kontynuować jazdę drogą US 41 w kierunku południowym, aby powrócić na SR 40.

Źródło: https://www.facebook.com/mcsoflorida

Źródło: cbsnews.com, polishobserver.com

Tagi: