Przejdź do treści

Eksplozja szybkowaru: Kobieta zginęła, gotując obiad dla 8 dzieci

11/05/2024 07:00
Tragiczny wypadek w kuchni

Tragiczny wypadek w kuchni: W mieście Caltagirone w prowincji Katania we Włoszech wydarzyła się niewyobrażalna tragedia. 46-letnia kobieta, matka ośmiorga dzieci zginęła tragicznie w wyniku nagłej awarii szybkowaru.

Tragiczny wypadek w kuchni

Wydarzenia, które doprowadziły do ​​tej straszliwej straty, nadal owiane są tajemnicą. Według wstępnych informacji kobieta pochodzenia pakistańskiego wykonywała normalne codzienne czynności w kuchni, gdy wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Podczas korzystania z szybkowaru naczynie uległo awarii, uderzając w kobietę i powodując jej natychmiastową śmierć. Na miejscu wypadku interweniowali agenci Policji Państwowej, pracownicy służby zdrowia oraz Straż Pożarna Oddziału Caltagirone.

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy potwierdzili zgon. Stwierdzili, iż kobieta nie miała żadnych szans na przeżycie. Ból i przerażenie, które ogarnęły lokalną społeczność, są nie do opisania. 46-latka była matką ośmiorga dzieci, z których część jest jeszcze bardzo mała.
Czytaj dalej poniżej

Jak niebezpieczne są szybkowary?

Warto podkreślić, że tego typu sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Szybkowary są uważane za bezpieczne przedmioty, pod warunkiem, że są używane prawidłowo. Jest jeszcze za wcześnie, aby określić dokładne przyczyny wypadku, ale właściwe organy prowadzą szczegółowe dochodzenie, by jak najszybciej wyjaśnić to tragiczne wydarzenie.
Sprawdź: Potworna tragedia. Ciężarówka przewożąca pojemniki z niebezpiecznym kwasem staranowała samochód osobowy. Jedna osoba nie żyje, 7 jest w szpitalu

To nie pierwszy przypadek tego typu, który w ostatnich tygodniach zszokował Sycylię. Zaledwie kilka dni wcześniej w Borgetto rodzinę spotkał kolejny okrutny los, gdy Lucia Taormina, 66-letnia emerytowana nauczycielka, zginęła w wyniku eksplozji popularnego dzbanka do parzenia kawy typu moka.