Przejdź do treści

Była pracownica linii lotniczych radzi podróżnym. Każdy powinien wypróbować to przed swoim lotem

20/03/2024 09:48 - AKTUALIZACJA 21/03/2024 13:07

Life hack dla osób podróżujących samolotem. Wszyscy słyszeliśmy o wakacyjnych „hackach” i wiemy, jak są pomocne i oszczędzające czas. Cóż, dla wszystkich miłośników ciekawostek mamy dobrą wiadomość: Jest jedna, o której mogłeś nigdy nie słyszeć, a zdecydowanie ci się przyda.

Life hack dla osób podróżujących samolotem

Nadszedł czas, aby zacząć myśleć o wakacjach i być może je zarezerwować. Faktyczna podróż do miejsca docelowego może być dość gorączkowa, więc warto skorzystać z metod, które mogą zaoszczędzić stres i czas. Z pomocą przychodzi użytkowniczka TikToka @durbinmalonster, znana również jako Darby, była pracownica linii lotniczych z trzyletnim doświadczeniem, którą obserwuje ponad 267 tysięcy osób.

W przeszłości dostarczała ludziom hacki dotyczące lotów, ale żaden z nich nie stał się tak popularny jak ten ostatni klip, który w chwili pisania tego tekstu ma ponad siedem milionów wyświetleń.

Darby zaczyna od wyjaśnienia, że jest to jej „numer jeden w lataniu” oprócz kontroli wstępnej, która w USA jest sposobem na zaoszczędzenie czasu przy kontroli bezpieczeństwa poprzez wcześniejszą rejestrację i brak konieczności zdejmowania paska / butów / biżuterii. „Rano przed lotem wyślesz SMS-a z numerem lotu. Kluczem jest dołączenie kodu linii lotniczej, na przykład, jeśli lecę lotem American Airlines 686, wpiszę AA 686” – wyjaśnia.

Jak to działa?

Dalej wyjaśnia, że każda linia lotnicza ma swój własny kod, taki jak DL dla Delta. Darby radzi również, by nie wysyłać go tylko do siebie, ale także do osoby odbierającej cię z lotniska, aby ona również mogła skorzystać z tego hacka.

Okazuje się, że tekst numeru lotu staje się linkiem, który powie ci wszystko, co musisz wiedzieć o locie. Dotyczy to tylko lotów amerykańskich, ale działa również w przypadku lotów międzynarodowych. Jeśli klikniesz na link, wyświetli się informacja o tym, czy lot jest punktualny, czy nie, o której godzinie odleciał, o której godzinie przyleci, a nawet przy której bramce się odprawić i do której taśmy odbioru bagażu się udać.

To naprawdę zmienia życie. A jako bonus, osoba odbierająca cię może sprawdzić opóźnienia i może zobaczyć „twój mały samolot lecący po ekranie” – wyjaśniła Derby. Podsumowuje również mówiąc: „Nigdy więcej nie muszę patrzeć na ekrany na lotnisku”. Jeśli lecisz z przesiadką, Darby radzi, by wysłać do siebie SMS z numerami obu lotów, by móc je sprawdzić zaraz po wylądowaniu.
Przeczytaj także: Oto, najlepsze miejsca w samolocie. Stewardesa poleca szczególnie jeden rząd
Źródło: Ladbible.com, PolishObserver.com

Tagi: