Przejdź do treści

Ten krem do twarzy z Lidla jest skuteczniejszy od produktów luksusowych i kosztuje 14 razy mniej

02/05/2024 16:03 - AKTUALIZACJA 09/05/2024 11:12
Krem do twarzy z Lidla jest lepszy od luksusowych produktów

Krem do twarzy z Lidla jest lepszy od luksusowych produktów. Dobra pielęgnacja suchej skóry nie musi być droga. Potwierdza to teraz test niemieckiego Stiftung Warentest. Ze wszystkich produktów różnych firm najwięcej krytyki otrzymał Lancôme.

Krem do twarzy z Lidla jest lepszy od luksusowych produktów

Produkty dyskontowe z łatwością dotrzymują kroku drogim produktom markowym, twierdzą eksperci Stiftung Warentest. Przetestowano 14 kremów na dzień do skóry suchej zarówno znanych jak tanich marek, jak Weleda, Cien (Lidl), Lancôme, Florena i Alterra (Rossmann). Ceny produktów wahały się od 1,65 euro do 60 euro. Ostatecznie tylko jeden krem ​​uzyskał ocenę „bardzo dobrą”.

Jak przeprowadzono testy?

Kremy były testowane przez dwa tygodnie łącznie przez 22 uczestników w wieku od 20 do 70 lat. „Następnie sprawdziliśmy, który krem ​​jest najlepszy pod względem nawilżenia skóry” – wyjaśnia Stiftung Warentest.
Przeczytaj koniecznie: Wirus w mleku z supermarketu. Inspektorzy ostrzegają: patogen zagraża zdrowiu i życiu

Jednakże w ocenie końcowej uwzględniono także zastosowanie i odczucie na skórze, a także opakowanie. Stiftung Warentest przeanalizowała również jakość mikrobiologiczną produktów i sprawdziła, czy zawierają silikon D5, substancję krytyczną dla środowiska.

Zaskakujący wynik. Ten tani krem otrzymał najlepszą ocenę

Ostatecznie jedenaście z 14 kremów uzyskało ogólne oceny „dobre”, wśród nich znalazły się także tanie marki. Na trzecim miejscu znalazł się produkt z dyskonta kosztujący 1,65 euro. Tylko trzy kremy otrzymały ocenę „dostateczną” – wszystkie to najdroższe kremy.

Najlepsze naturalne kosmetyki w teście uplasowały się na czwartym miejscu: marka własna Rossmanna Alterra Cream, podobnie jak testowane produkty marek L’Óreal Paris, Sebamed i Weleda, uzyskała ocenę „dobrą (2,1)”.

Najlepszy krem do twarzy z supermarketu

Na pierwszym miejscu znalazł się krem do twarzy Hydro Boost Neutrogeny, na drugiej krem z oliwą z oliwek Floreny, a na trzecim tani krem z Lidla do cery suchej.
Sprawdź: Lidl bije na głowę inne supermarkety. Ten produkt sprzedaje się 122 razy na minutę

Na ostatnim miejscu znalazła się luksusowa marka Lancôme

Jednak trzy kremy otrzymały od testerów jedynie ocenę „dostateczną”. Być może najbardziej rozczarowujący wynik otrzymała luksusowa marka L’Oréal Lancôme. Krem na dzień Lancôme – z ceną 23,10 euro – uplasował się na ostatnim miejscu. „Kosztuje czternastokrotnie więcej niż krem ​​z Lidla, daje jedynie zadowalający efekt pod względem nawilżenia, a do tego ma mylące opakowanie” – podaje Stiftung Warentest. Najdroższy krem ​​w teście Fresh Cream Rich od Ringany w cenie 60 euro uplasował się natomiast w środku zestawienia. Źródło: Heute.at, PolishObserver.com