Przejdź do treści

Lidl bije na głowę inne supermarkety. Ten produkt sprzedaje się 122 razy na minutę

25/04/2024 09:00

Lidl bije na głowę inne supermarkety, chodzi szczególnie o jeden dział.. Lidl dokonał znaczącej zmiany, aby prześcignąć Tesco. Klienci giganta kupują swój „ulubiony produkt” 122 razy na minutę. Według strony internetowej Bakery Baker, w pierwszym kwartale 2024 r. Lidl wyprzedził Tesco, zdobywając największy udział w rynku pieczywa w sklepach.

Lidl bije na głowę inne supermarkety. Osiąga wysoki wynik sprzedaży

All Butter Croissant jest najlepiej sprzedającym się produktem piekarniczym w Lidlu, sprzedającym się średnio 122 razy na minutę, mówią dane sprzedaży Lidla za pierwsze trzy miesiące 2024 roku. Inne popularne produkty to Bagietka Demi, Pączek z dżemem i Croissant z czekoladą i orzechami laskowymi, które sprzedają się mniej więcej raz na sekundę.

Jednak to oferta „Special Guest”, wprowadzona w zeszłym roku w ramach modernizacji piekarni sklepowych, pozwoliła Lidlowi prześcignąć Tesco. Asortyment ten obejmuje nowe wypieki z limitowanej edycji, które są dostępne co dwa tygodnie i pozostają w sklepie przez około miesiąc – takie jak popularny czekoladowy Cronut, serowy precel, czekoladowy twist i pączek miesiąca.

Po otrzymaniu tytułu Piekarskiego Detalisty Roku podczas rozdania nagród Baking Industry Awards 2023, udział Lidla w rynku piekarniczym w sklepach wzrósł do 18,2% w ciągu 12 tygodni kończących się 17 marca 2024 r., tuż powyżej 18-procentowego udziału Tesco w tym samym okresie. Dane Kantar wykazały, że Sainsbury’s miał 13,7% udziału, a Morrisons tylko 11,6%.

„W Lidlu zawsze oferujemy klientom smak najlepszych możliwych produktów za ułamek ceny i nigdzie nie jest to wyraźniejsze niż w naszej wiodącej w branży piekarni” – powiedział Scott Davey, starszy dyrektor ds. zakupów Lidl GB. „Niezależnie od tego, czy klienci wpadają na croissanta, czy próbują jednego z naszych limitowanych innowacji, jasne jest, że nasza oferta piekarnicza wygrywa w krajowym konkursie popularności piekarni”.
Przeczytaj także: Aldi i Lidl podbijają amerykański rynek: Czy Amerykanie płacą mniej za te same produkty? 
Źródło: Manchester Evening News, PolishObserver.com