Przejdź do treści

Gdzie w Wielkiej Brytanii zarobki są najwyższe?

20/05/2024 09:00
gdzie w UK zarabia się najwięcej

Miejsce zamieszkania i pracy mają kluczowy wpływ na wysokość zarobków w Wielkiej Brytanii. Analiza danych dotyczących średnich tygodniowych wynagrodzeń brutto w różnych regionach ujawnia znaczące różnice w zarobkach w zależności od lokalizacji. W większych miastach, takich jak Londyn, wynagrodzenia są wyższe niż w mniejszych miejscowościach, co odzwierciedla zarówno koszty życia, jak i dostępność lepiej płatnych miejsc pracy. Sprawdź gdzie w UK zarabia się najwięcej. 

Londyn nadal centrum najwyższych zarobków

Dane instytutu badawczego ONS potwierdzają, że zarobki w Londynie są najwyższe we wszystkich grupach wiekowych powyżej 22 roku życia. Średnie wynagrodzenie w pełnym wymiarze czasu pracy w Londynie jest zdecydowanie wyższe niż w innych częściach kraju, szczególnie dla osób w wieku 40-49 lat , gdzie osiąga imponujące 812 funtów tygodniowo. Równie dobrze zarabiają w Londynie osoby z przedziału wiekowego 30-39 lat – ich stawka tygodniowa to średnio 809 funtów. Czytaj dalej

Zarobki w Szkocji i Walii 

Płace w Szkocji są zazwyczaj wyższe niż w Walii, co potwierdza dane dotyczące różnych grup wiekowych. Pracownicy w wieku 40-49 lat zarabiają tam średnio 624 funty tygodniowo, podczas gdy ich koledzy w Walii zarabiają średnio 581 funtów tygodniowo. Tak samo jest w przypadku ludzi młodych 18-21 lat. W Szkocji zarabiają średnio 240 funtów tygodniowo, podczas gdy ich rówieśnicy z Walii dostają 218 funtów tygodniowo. 
Przeczytaj też: Wielka Brytania podniosła płacę minimalną: Oto stawki obowiązujące od 1 kwietnia 2024 roku
czytaj dalej pod zdjęciem

gdzie w UK zarabia się najwięcej

Gdzie w UK zarabia się najwięcej jeśli jesteś młody?

Interesującym wnioskiem jest również fakt, że w West Midlands płace są najwyższe w przypadku młodych pracowników w wieku 18-21 lat, osiągając średnio 295 funtów tygodniowo. Jest to stawka nawet wyższa niż w Londynie (242 funty) oraz w innych regionach kraju dla tej grupy wiekowej. 
Przeczytaj też: Wielka Brytania zaostrza wymagania wizowe: minimalna pensja 45 tys. euro
czytaj dalej

Gdzie w UK zarabiają najwięcej pracownicy 60+

W przypadku starszych pracowników w wieku powyżej 60 lat najwięcej mogą zarobić w Londynie gdzie średnia tygodniowa stawka wynosi 549 funty. Ci, mieszkających poza Londynem, najwyższą medianę tygodniowych wynagrodzeń mają  na wschodzie kraju (448 funtów), południowym wschodzie (431) oraz  w Szkocji gdzie mogą zarobić średnio 439 funtów tygodniowo.
Przeczytaj też: Rewolucyjne zmiany w systemie zasiłków w Wielkiej Brytanii: Rząd chce zmobilizować nieaktywnych zawodowo
źródło: forbes.com, PolskiObserwator.d

Tagi: