Przejdź do treści

WhatsApp podejmuje działania: ta funkcja zdjęć wkrótce nie będzie już dostępna

20/05/2024 20:48 - AKTUALIZACJA 20/05/2024 20:48
funkcja zdjęć nie będzie dostępna na WhatsApp

Ta funkcja zdjęć nie będzie już dostępna na WhatsApp: Meta regularnie aktualizuje oferowane przez siebie aplikacje. Tym razem, zamiast dodawać nową funkcję, WhatsApp planuje wkrótce ją usunąć. Zmiana nie spodoba się wielu użytkownikom. Nastąpi w jednej z najbliższych aktualizacji.

Ta funkcja zdjęć nie będzie już dostępna na WhatsApp

Od momentu swojego powstania w 2009 roku, WhatsApp zyskał ogromną rzeszę lojalnych użytkowników dzięki swojej prostocie, niezawodności i regularnym aktualizacjom. Jednak najnowsza zmiana nie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. Powód? Ochrona prywatności.
Przeczytaj także: WhatsApp przestaje działać na tych smartfonach

Według raportu WabetaInfo WhatsApp planuje zablokować możliwość robienia zrzutów ekranu ze zdjęć profilowych kontaktów. Jak dotąd podczas korzystania z aplikacji, użytkownicy mają dostęp do prostego profilu swoich kontaktów. W nim znajduje się numer telefonu, nazwa, ewentualny opis oraz – główny punkt najnowszej zmiany – zdjęcie profilowe. Jak na razie może powiększyć takie zdjęcie i wyświetlić je w dużym rozmiarze, a następnie zrobić zrzut ekranu. Wkrótce nie będzie to już możliwe – donosi WabetaInfo.

Jeśli w przyszłości użytkownicy spróbują zrobić zrzut ekranu zdjęcia profilowego kontaktu, wyświetli im się komunikat o błędzie: „Zrzut ekranu zablokowany”.

Na razie nie jest jednak jasne, kiedy dokładnie zostanie wprowadzona zmiana i czy dotknie wszystkich użytkowników, niezależnie od używanego systemu operacyjnego.

Przestępcy atakują użytkowników WhatsApp. Mają nowy sposób

Przestępcy wykorzystujący popularność aplikacji WhatsApp wymyślają coraz to nowsze metody oszustw, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. Najnowsza polega na tym, że odbiorcy otrzymują SMS-y informujące o rzekomej blokadzie ich konta na tej platformie komunikacyjnej. W treści wiadomości podkreśla się pilną potrzebę podjęcia natychmiastowych działań, w przeciwnym razie grozi utrata dostępu do konta. Oczywiście, w wiadomości znajduje się link prowadzący do specjalnie przygotowanego formularza.

Strona internetowa, na którą przekierowuje link, została przetłumaczona na język polski, co ma na celu zwiększenie jej wiarygodności. Należy zauważyć, że adres strony nie odpowiada oryginalnej domenie aplikacji – whatsapp.com, lecz jest podobny – whsapp-kf.info. W pośpiechu osoba otrzymująca taką wiadomość może łatwo pominąć ten szczegół lub nie zweryfikować dokładnie adresu przeglądarki. Czytaj dalej: Agencja rządowa alarmuje przed nową metodą przestępców.

Źródło: WabetaInfo, PolishObserver