Przejdź do treści

Ekologiczny camping jest możliwy! Co trzeba zabrać?

04/08/2023 09:05 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
ekologiczny camping

Ekologiczny camping: tych 8 produktów sprawi, że Twoje następne wakacje będą bardziej zrównoważone. Czas zacząć przygotowania do kolejnego sezonu biwakowego. Oprócz namiotu, śpiwora i materaca powietrznego, do udanych wakacji na kempingu potrzebne są również praktyczne przedmioty codziennego użytku. Oto 8 produktów, które w zrównoważony sposób ułatwiają codzienne życie na kempingu.
Czytaj także: Whatsapp wprowadza natychmiastowe wiadomości wideo. Oto jak działają

Ekologiczny camping: tych 8 produktów sprawi, że Twoje następne wakacje będą bardziej zrównoważone

  1. Woskowijki – to swojego rodzaju ,,serwetki” z wosku pszczelego do pakownia żywności. Są idealne do utrzymania świeżości żywności podczas biwaku. Nie zajmują prawie żadnego miejsca, są uniwersalne i przede wszystkim wielokrotnego użytku. Wystarczy wytrzeć lub wypłukać po użyciu i gotowe! Dzięki temu oszczędzasz miejsce, unikasz odpadów plastikowych i masz pewność, że jedzenie się nie zmarnuje.
  2. Sztućce kempingowe – wystarczy zabrać z domu normalne sztućce. Jako talerz lub miska świetnie nad się szczelny lunch box ze stali nierdzewnej. Pokrywkę możesz wykorzystać jako talerz, a samą puszkę jako miskę, na przykład do zup. Jeśli coś zostanie lub nie możesz tego od razu spłukać: po prostu załóż pokrywkę.
  3. Butelka na wodę / termos – na kempingach znajduje się mnóstwo punktów z wodą pitną. Jeśli nie masz dostępu do bezpiecznej wody pitnej, pomocny może być specjalny filtr do wody. Szczególnie jeśli biwakujesz na łonie natury lub na terenie, musisz upewnić się, że Twoje ścieki nie zanieczyszczają środowiska.
  4. Kosmetyki i detergenty – bez szkody dla środowiska. Szczególnie jeśli biwakujesz na łonie natury lub na terenie, musisz upewnić się, że Twoje ścieki nie zanieczyszczają środowiska. Wymieszaj niewielką ilość przyjaznego dla środowiska proszku do mycia naczyń w szczelnym pojemniku lub użyj biodegradowalnego mydła do naczyń. Dzięki temu nie musisz kupować małej butelki płynu do mycia naczyń.
  5. Krem do opalania bez tworzyw sztucznych – konwencjonalny krem do opalania często zawiera mikroplastiki (w formie płynnej). Kiedy bierzesz prysznic lub kąpiesz się, spływają wraz z wodą i gromadzą się w ekosystemie. Wybierając krem do opalania, powinieneś więc wybrać przyjazny dla środowiska krem bez mikroplastików i szkodliwych substancji.
  6. Mydła biodegradowalne – resztki mydła ze skóry i włosów również trafiają do natury podczas brania prysznica i kąpania się – często ze szkodą dla środowiska. Na szczęście istnieją obecnie biodegradowalne alternatywy. Dodatkowo mydła i szampony w kostce są wygodniejsze w podróży.
  7. Światło, ale bez prądu – oświetlenie zasilane energią słoneczną, np. lampa solarna (dostępna online), zapewnia odpowiednie przytulne oświetlenie wieczorem.
  8. Pranie przyjazne dla środowiska – kempingi prawie zawsze mają opcję prania ubrań, ale jeśli jesteś bardziej zainteresowany praniem tylko poszczególnych ubrań, pranie w pralce jest stratą energii. Dlatego lepiej jest prać poszczególne ubrania ręcznie i używać przyjaznego dla środowiska mydła do prania.

>>>> Czy koniecznie trzeba robić 10 tys. kroków dziennie, by być zdrowym? W niektórych przypadkach może Ci to zaszkodzić

Źródło: utopia.de, LifeisGreen.pl