Przejdź do treści

5-latka udusiła się huśtawką podczas zabawy w ogrodzie. Na ratunek było już za późno

17/05/2024 10:14 - AKTUALIZACJA 17/05/2024 10:14
Dziewczynka udusiła się huśtawką

5-letnia Aurora Masters zaplątała się w huśtawkę i przydusiła po zjechaniu z małej plastikowej zjeżdżalni w swoim ogrodzie. Doznała śmiertelnego uszkodzenia mózgu i dlatego jej rodzice postanowili umieścić ją w ośrodku opieki.

Dziewczynka udusiła się huśtawką podczas zabawy w ogrodzie

Aurora Masters, mieszkanka Fort Collins w amerykańskim stanie Kolorado, zjeżdżała z małej plastikowej zjeżdżalni na swoim podwórku i nagle zaplątała się w huśtawkę ogrodową.

W wyniku tego niefortunnego zdarzenia dziewczynka udusiła się, co doprowadziło do poważnego uszkodzenia jej mózgu. Z powodu ciężkich obrażeń, Aurora została przetransportowana do placówki opiekuńczej, gdzie mogła otrzymać specjalistyczną opiekę.
Przeczytaj także: 2-letnia dziewczynka potrącona przez samochód. Była na spacerze z ojcem

Przyjaciele rodziny uruchomili zbiórkę funduszy na GoFundMe, aby pomóc w pokryciu kosztów leczenia dziewczynki. W ramach tej inicjatywy zebrano ponad 22 000 dolarów. Jednakże, w wiadomości z niedzieli organizatorka zbiórki, Brenda Kennedy, ogłosiła, że rodzice Aurory, Tom i Krystal, podjęli trudną decyzję o przeniesieniu swojej córki do placówki opieki u schyłku życia oraz dawstwa narządów.

W aktualizacji przekazano, że ostatni rezonans magnetyczny wykazał „znaczący” obrzęk mózgu u Aurory, co skłoniło rodziców do tego trudnego wyboru.

Obrzęk mózgu jest zbyt duży

W pełnym oświadczeniu – wydanym w imieniu jej rodziców – napisano: „Przeprowadziliśmy dziś kilka badań, aby zobaczyć, gdzie jesteśmy. Aurorze brakowało tlenu, co spowodowało spuchnięcie mózgu„.

„Dzisiejsze badanie MRI potwierdziło, że obrzęk był na tyle duży, że nie ustąpi, w związku z czym podjęliśmy trudną decyzję o skierowaniu Aurory do placówki opieki u schyłku życia i dawstwa narządów”- czytamy.
Czytaj także: Mąż kazał jej „pozbyć się dziecka”. To co zrobiła matka jest przerażające. Nie żyje 6-latek

„W tej chwili rozważamy opcje, które ułatwią jej przejście.” „Dziękujemy wszystkim za nieustające myśli, modlitwy i udostępnienia dla naszej słodkiej córeczki.” „Jeśli spojrzysz w górę wczoraj wieczorem dzisiaj, zobaczysz, jak nasza panna Aurora robi dla ciebie piękny pokaz z borealis” – nawiązali do zorzy polarnej widocznej w weekend w niektórych częściach Ameryki Północnej i Polski .

Źródło: express.co.uk, polishobserver.com

Tagi: