Przejdź do treści

Dom wybudowany bez wiedzy właściciela. ‘Jestem właścicielem działki i nigdy jej nie sprzedałem’

16/08/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Dom wybudowany bez wiedzy wlasciciela

Dom wybudowany bez wiedzy właściciela. Lekarz z Long Island twierdzi, że dom o wartości prawie 1,5 miliona dolarów jest budowany na jego pustej działce w Connecticut. Posiadłość należała do jego rodziny od 70 lat. Jak też wyjaśnił w pozwie sądowym, nigdy działki nie sprzedawał i nie wie, jak mogło dojść do tak wielkiego oszustwa.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Te firmy będą musiały zapłacić rocznie miliardy odszkodowania!

Dom wybudowany bez wiedzy właściciela

Dr Daniel Kenigsberg był w wielkim szoku, gdy przejeżdżał obok swojej pustej działki w Fairfield w stanie Connecticut i zobaczył na niej częściowo zbudowany trzypiętrowy dom. Drogi dom przekształcił działkę wcześniej porośniętą drzewami we wstrzymany projekt budowlany.

Jak podaje New York Post, Kenigsberg po raz pierwszy zorientował się, że coś jest nie tak z nieruchomością, kiedy rozmawiał z przyjacielem z dzieciństwa. Nadal mieszka on w Fairfield i wspomniał, że budują coś na tej ziemi. „Co robią? Powiedziałem: „Jestem właścicielem i nigdy go nie sprzedałem”” – powiedział Kenigsberg. „Byłem w szoku”.
>>> Irlandia: Napad na dom Polaków. To drugi taki atak w krótkim czasie

Pozew sądowy dr Kenigsberga

Jak się okazuje, nieruchomość najprawdopodobniej nieuczciwie przeniesiono na Sky Top Partners LLC za 350 000 dolarów w październiku 2022 r. Podpis Dr Kenigsberga został natomiast sfałszowany. W tytule przelewu podpisał się on rzekomo pod przeprowadzką w Johannesburgu w RPA. „Dr Kenigsberg nigdy nie mieszkał w Johannesburgu w RPA i nie podróżował tam w 2022 roku” – czytamy w pozwie. „Dr Kenigsburg nigdy nie autoryzował sprzedaży swojej nieruchomości komukolwiek”.

Sky Top Partners i Anthony Monelli, prawnik, który pomógł sfinalizować transakcję, są pozwanymi. Policja poinformowała natomiast, że nadal trwa dochodzenie karne, ponieważ śledczy próbują ustalić, kto otrzymał pieniądze od kupujących. Pozew domaga się odrzucenia aktu notarialnego i rozbiórki budynku. W międzyczasie wszelkie prace nad domem wstrzymano.

Źródło: nypost.com PolishObserver.com