Przejdź do treści

Bezpłatne bilety do najwyżej położonej w Europie galerii widokowej

31/08/2023 17:25 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
 Najwyżej położona w Europie publiczna galeria widokowa

Horizon 22 oferuje panoramę całego Londynu z wysokości 254 metrów, dając widok na najważniejsze punkty orientacyjne, w tym katedrę św. Pawła i Tower Bridge. Najwyżej położona w Europie publiczna galeria widokowa zostanie otwarta w Londynie w przyszłym miesiącu, a wstęp do niej będzie bezpłatny.
>> Jeden dzień w Londynie. Najciekawsze zabytki stolicy Anglii, które musisz zobaczyć!

Otwarcie galerii

Oficjalne otwarcie galerii będzie mieć miejsce w środę 27 września, jednak przyjmować wstępne rezerwacje będzie już w środę 20 września. Galeria znajduje się na poziomie 58 najwyższego budynku City of London, 62-piętrowego 22 Bishopsgate.

Odwiedzający będą mogli podziwiać kultowe londyńskie zabytki, w tym budynki „Cheesegrater”, „Walkie Talkie” i „Gherkin”, a także katedrę św. Pawła, Tower Bridge i Shard.

Horizon 22 będzie otwarty siedem dni w tygodniu od 10 rano, z wyjątkiem Bożego Narodzenia, Boxing Day i Nowego Roku. Zamykany jest o 18:00 w dni powszednie, o 17:00 w soboty, a w niedziele i święta o 16:00.

Bezpłatna atrakcja

Atrakcja jest w pełni dostępna i bezpłatna. Strona rezerwacji pod adresem www.horizon22.co.uk zostanie w pełni uruchomiona 20 września. Zaleca się wcześniejszą rezerwację.

Horizon 22 ma własne wejście od strony Bishopsgate. Po przejściu przez kontrolę biletów i bezpieczeństwa, odwiedzający zostaną przetransportowani na antresolę na poziomie 58 w 41 sekund, jedną z dwóch szybkich wind obsługujących galerię, poruszających się z prędkością do ośmiu metrów na sekundę. Horizon 22 ma sufit o wysokości 8,4 metrów i wyposażone jest w potrójnie przeszklone okna, które maksymalizują dostęp światła dziennego.

Phillip Shalless, senior asset manager w AXA IM Alts, powiedział: „Jako najwyżej połozona bezpłatna publiczna galeria widokowa w Londynie, mamy nadzieję, że Horizon 22 stanie się obowiązkowym celem podróży dla każdego, kto odwiedza, mieszka lub pracuje w tym wspaniałym mieście. Horizon 22 wspiera wizję Korporacji Londyńskiej „Destination City”, która ma na celu zwiększenie atrakcyjności miasta dla wszystkich mieszkańców, pracowników, grup społecznych i odwiedzających, siedem dni w tygodniu.’’
>> Parkowania na chodnikach w UK: Nie wszędzie jest dozwolone, kierowcom grożą mandaty

Źródło: londonworld.com, PolishObserver.com