Przejdź do treści

Popularny polski bank zablokuje dostęp do kont części klientów. Termin upływa w ciągu 30 dni

20/08/2023 16:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02

Polska – Znany polski bank zablokuje dostęp do kont. Wszyscy klienci muszą podać wybrany dokument tożsamości. W przypadku, gdy dokument traci ważność bank będzie zmuszony do częściowej blokady konta. Klienci mają 30 dni na dokonanie aktualizacji. Oto jak szybko dokonać zmian i uchronić się przed blokadą.
Sprawdź także: Błąd w banku pozwolił na wypłaty z pustych kont. Klienci czuli się jak w raju

znany polski bank zablokuje dostęp do kont klientów, którzy nie zaktualizują dowodu tożsamości. Jak to zrobić?

PKO Bank Polski poinformował swoich klientów o konsekwencjach braku aktualizacji dokumentów tożsamości. „Jeśli dokument tożsamości, który masz podany w banku, stracił ważność, po 30 dniach ze względów bezpieczeństwa częściowo zablokujemy Ci dostęp do aplikacji IKO i serwisu iPKO” – napisał jeden z największych banków w Polsce PKO BP w wystosowanym do klientów komunikacie.

„Aktualizacji danych można dokonać online w aplikacji IKO lub serwisie iPKO, telefonicznie lub osobiście w oddziałach banku „- dodaje bank. „Bez aktualnego dokumentu wkrótce stracisz możliwość zarządzania finansami w aplikacji IKO i serwisie iPKO” – ostrzega PKO BP. Klienci nie będą mogli zlecać przelewów, sprawdzać historii transakcji składania wniosków ani zawierania umów online.

>>> Banki będą mogły zamykać konta z powodu poglądów

Numer telefonu jest dla banku równie ważny

Ci, których dokument tożsamości podany w banku stracił ważność, a którzy w ciągu 30 dni nie dokonają aktualizacji muszą wiedzieć, że dla banku ważny jest także numer telefonu. „Bez aktualnego numeru telefonu nie skontaktujemy się z Tobą w ważnej sprawie, np. gdy zauważymy podejrzaną transakcję na Twoim koncie” – wyjaśnia PKO BP.

Czytaj także: Polska zaskakuje świat! Niezwykły wzrost siły militarnych i zbrojeń

Źródło: PKO BPBankier.pl, PolishObserver

Tagi: