Przejdź do treści

„Nieprzyjemny” znak ostrzegawczy: oznacza, że pralka wymaga natychmiastowego czyszczenia

22/04/2024 13:00
Znak, że pralka wymaga czyszczenia

Niezależnie od tego, czy chcemy się do tego przyznać, czy nie – wielu z nas zapomina o konieczności czyszczenia pralki. Czasami prowadzi to do nieprzyjemnych konsekwencji.  Jeden z ekspertów twierdzi, że istnieje jedna rażąca czerwona flaga, którą powinniśmy przestać ignorować. To ostatni sygnał na to, że pralka wymaga czyszczenia.

Znak, że pralka wymaga czyszczenia

Według badań statystycznych ponad połowa Brytyjczyków zaniedbuje swoje pralki poprzez rzadkie czyszczenie, a aż 21% w ogóle tego nie robi. Ekspert apeluje, aby raz na zawsze skończyć z lekceważeniem tej czynności. Istnieje jeden, ostateczny sygnał, który – jeśli w porę zareagujemy – może uchronić nas przed zniszczeniem pralki.

Michael Forbes, specjalista ds. produktów w AEG, twierdzi, że ostatecznym sygnałem wzywającym do przeczyszczenia pralki jest zapach zgniłego jaja. Zwykle oznacza to, że wewnątrz bębna gromadzą się bakterie, które mogą ostatecznie doprowadzić do rozwoju pleśni. Zarodniki te nie tylko uszkadzają tkaniny ubrań, ale mogą mieć również poważne konsekwencje dla naszego zdrowia – w najgorszych przypadkach prowadząc do problemów z oddychaniem.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Podczas gdy chemiczne środki czyszczące powinny natychmiast rozwiązać ten problem, Michael dodaje, że poradzą sobie z nim także dwa naturalne składniki – i prawdopodobnie każdy z nas ma je w swojej szafce kuchennej.
Czytaj także: 4 rzeczy, które musisz robić z pralką by była zawsze czysta i pachnąca

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, do bębna pralki należy dodać środek do czyszczenia pralek, jednak można również użyć filiżanki sody oczyszczonej zmieszanej z połową filiżanki białego octu. Ustaw pralkę na najwyższą temperaturę prania lub, jeśli pralka jest w nią wyposażona, użyj cyklu czyszczenia, który pozwoli środkowi czyszczącemu w pełni oczyścić pralkę z wszelkich nagromadzonych bakterii” – wyjaśnia ekspert.

Aby całkowicie zapobiec temu problemowi, Michael zaleca również pozostawienie drzwiczek i szuflady na detergent lekko otwartych po każdym praniu. Pozwoli to na przedostanie się świeżego powietrza, ograniczając ciepłe i wilgotne warunki, w których rozwija się pleśń. „Regularne wycieranie uszczelek po kilku praniach również pomoże” – dodał. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com