Przejdź do treści

4 rzeczy, które musisz robić z pralką by była zawsze czysta i pachnąca

11/05/2023 20:49 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Sposoby na czystą pralkę

Sposoby na czystą pralkę. Aby nasze pranie było czyste i pachnące, musimy zadbać także o pralkę. Dzięki tym 4 wskazówkom Twoja pralka będzie zawsze czysta i pachnąca.
PRZECZYTAJ: Zrób sam ekologiczny płyn do mycia okien. Użyj tych 3 składników i przygotuj doskonały środek czyszczący

Przynajmniej raz w miesiącu należy prać w 60 stopniach

W pralce może tworzyć się biofilm, przez co nagromadzą się w niej mikroorganizmy. Aby temu zapobiec, można prać raz w miesiącu w 60 stopniach z detergentem. Należy pamiętać, że dobry detergent powinien usuwać uporczywe plamy, pachnieć świeżo i sprawiać, że pranie będzie lśniło. Ale jak dobre są detergenty, które dostaniemy w drogerii lub innych sklepach? Stiftung Warentest przetestowało ponad 20 detergentów do prania kolorowego, zarówno płynnych i tych w formie proszku. Okazuje się, że środki w proszku wypadły lepiej od tych w płynie.

Pozostawiaj otwarte drzwiczki do pralki

Po zakończeniu prania i wyjęciu ubrań z pralki, zarówno drzwiczki do bębna i przegródki na detergenty niegdy nie powinny być całkowicie zamknięte. Pozostawiając je otwarte, unikniemy przykrych zapachów i powstawania pleśni. PRZECZYTAJ TAKŻE: Podczas wiosennych porządków możesz zarazić się hantawirusem. Nie ma na niego leków

Regularne czyszczenie pralki

Po każdym praniu należy usunąć resztki detergentu lub inne pozostałości z szuflady na detergenty. Nie można zapominać także o filtrze, który należy regularnie czyścić, w zależności od zaleceń producenta.

Powierzchnie zewnętrzne pralki, takie jak obudowa, panel sterowania i uszczelki drzwi, można w razie potrzeby przecierać lekko wilgotną ściereczką. >>> Te rośliny odstraszają kleszcze. Dzięki nim uchronisz swój ogród

Sprawdź wlot i wylot wody

Jeśli zauważysz, że ciśnienie wody jest zbyt niskie lub woda nie jest już prawidłowo wypompowywana, sprawdź wlot i wylot wody i wyczyść je w razie potrzeby. Może się tam odkładać kamień.

źródło: bz-berlin.de, LifeisGreen.pl