Przejdź do treści

Prawie pół miliona mieszkańców UK ubiegało się o to świadczenie. Jest decyzja

12/03/2024 17:59 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02

Zmiana dla 440 000 mieszkańców UK. Departament Pracy i Emerytur (DWP) pracuje obecnie nad przeniesieniem osób ubiegających się o dotychczasowe świadczenia – takie jak ulgi podatkowe, zasiłek dla osób poszukujących pracy i wsparcie dochodu – na Universal Credit. Proces transferu, znany jako zarządzana migracja, trwa od kilku lat, a DWP spodziewa się, że wszyscy zostaną przeniesieni przed 2028 rokiem.
Przeczytaj: Dramat emeryta. Po kilkudziesięciu latach pracy na życie zostaje mu 6 funtów miesięcznie

Zmiana dla 440 000 mieszkańców UK

W listopadzie 2023 r. w Wielkiej Brytanii było 5,3 miliona wniosków o Universal Credit i około 1,6 miliona wniosków o świadczenia odziedziczone. DWP przenosi ludzi stopniowo, aw roku podatkowym 2023/24 wysłał 500 000 „powiadomień o migracji” do gospodarstw domowych, które ubiegały się tylko o ulgi podatkowe.

Zgodnie z niedawną aktualizacją procesu, w 2024/25 r. DWP skontaktuje się z pozostałymi osobami ubiegającymi się o ulgę podatkową – tymi, które otrzymują również inne dotychczasowe świadczenia oraz wszystkimi osobami ubiegającymi się o zasiłek dochodowy, zasiłek dla osób poszukujących pracy (JSA) i zasiłek mieszkaniowy. DWP zamierza wysłać około 440 000 powiadomień do tych gospodarstw domowych do września 2024 roku.

Zarządzana migracja osób ubiegających się o zasiłek Employment and Support Allowance (ESA) powiązany z dochodami lub zasiłek ESA powiązany z dochodami i zasiłek mieszkaniowy została opóźniona do 2028 r. i obejmuje około 600 000 gospodarstw domowych.

Ponieważ DWP przeprowadza przejście na Universal Credit etapami, kiedy nadejdzie Twoja kolej, otrzymasz pocztą powiadomienie o migracji. Jeśli otrzymasz powiadomienie o zarządzanej migracji, będziesz mieć trzy miesiące na złożenie wniosku o Universal Credit. Jeśli tego nie zrobisz, wypłaty zasiłku zostaną wstrzymane.

Wniosek można złożyć online lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię Universal Credit Migration Notice pod numer 0800 169 0328, można też zwrócić się do lokalnego Job Centre. Po złożeniu wniosku będziesz musiał poczekać pięć tygodni na pierwszą płatność Universal Credit i będziesz ją otrzymywać w przyszłości, chyba że Twoja sytuacja ulegnie zmianie.

Jeśli ubiegasz się o Tax Credits, Twoje uprawnienie wygaśnie, gdy tylko złożysz wniosek o Universal Credit. DWP twierdzi, że większość osób będzie w lepszej sytuacji na Universal Credit, jednak niektóre osoby mogą być w gorszej sytuacji – około 300 000 osób ubiegających się o zasiłek nie odczuje żadnych zmian.
Przeczytaj także: Zmiany w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2024. Odczują je wszyscy pracownicy, szczególnie ci z wysokimi zarobkami
Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: