Przejdź do treści

,,Wybaczyć zdradę?” Oto 5 rzeczy, które zdarzają się podczas próby ratowania związku

22/07/2023 20:49 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 13:11
Zdrada w związku

,,Wybaczyć zdradę?” Oto 5 rzeczy, które zdarzają się podczas próby ratowania związku. Po zdradzie związek może się zniszczyć lub wytrzymać. Wybaczenie zdrady nie jest jednak łatwe i jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej złożonych działań w związku lub małżeństwie. W rzeczywistości para może zdecydować się pozostać razem w nadziei na nowy początek. Dlaczego i kiedy wybaczyć zdradę? Jeśli tak się stanie, oto pięć rzeczy, które staną się konsekwencją przebaczenia.
Czytaj także: Rabarbar na surowo: toksyczny czy nieszkodliwy?

,,Wybaczyć zdradę?” Oto 5 rzeczy, które zdarzają się podczas próby ratowania związku

W związku podstawą zawsze powinno być stałe zaufanie i wzajemny szacunek, ale czasami może ich brakować. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o zdradzie. Przebaczenie wymaga odwagi, zaufania, cierpliwości, a także chęci wyleczenia ran. Niestety, zaufanie w tym przypadku może być w strzępach.

Czasami istnieją warunki wstępne do wznowienia relacji, ale całkowite zapomnienie o takim braku szacunku jest trudne. Aby iść naprzód, związek potrzebuje głównie jednej rzeczy: zaufania. A po zdradzie bardzo trudno jest je odzyskać, nawet przy dobrych intencjach.

Nowy początek

Po pierwsze, gdy oboje partnerzy decydują się na spotkanie, związek może mieć nowy początek. W tym sensie jest to jednak rozumiane jako ponowne rozpoczęcie relacji poprzez próbę oparcia jej na innych koncepcjach, innych zasadach. Aby to zrobić, ważna jest jednak również świadomość, że nic już nigdy nie będzie takie samo.

Wyzwolenie od urazy

Jeden z najtrudniejszych kroków, ale w momencie, gdy partner wybaczy drugiej osobie zdradę, wie, że ten argument w każdej kłótni, dyskusji lub czymkolwiek innym nie może zostać wyciągnięty na światło dzienne. Jeśli ktoś jest już świadomy, że ta krzywda na zawsze pozostanie otwartą raną i za każdym razem może powrócić, trudno będzie pozbyć się urazy.

Wina

Jeśli doszło do zdrady, czy zawsze jest to wina osoby zdradzającej? W większości przypadków odpowiedź brzmi „tak”, jednak istnieją przypadki, w których tak nie jest. Niektóre wcześniejsze problemy mogą popchnąć partnera w ramiona innej osoby, w którym to przypadku słuszne jest, aby każda osoba wzięła na siebie odpowiedzialność.

Wzmocnienie związku

Przebaczenie, choć może wydawać się dziwne, czasami może również wzmocnić związek. Jeśli obie strony są gotowe zaangażować się w prawdziwy proces uzdrawiania, wówczas związek może być silniejszy niż wcześniej. Otwarta komunikacja, empatia i wsparcie mogą pojawić się w wyniku przebaczenia.

Rozwój osobisty

Przebaczenie daje możliwość rozwoju osobistego. Przejście przez zdradę wymaga przezwyciężenia bardzo głęboko zakorzenionych uczuć, które są bliskie złości lub frustracji. Przebaczenie zdrady może prowadzić do większej samoświadomości, zrozumienia własnych potrzeb i ograniczeń. Aby wszystko się ułożyło, trzeba przed wszystkim dużo rozmawiać.

Źródło: alphawoman.it, PolishObserver.com