Przejdź do treści

Znana blogerka i podróżniczka: 'To miejsce w Polsce jest jak Szwajcaria, ale znacznie tańsze’

27/03/2024 11:51 - AKTUALIZACJA 27/03/2024 11:57

Zakopane jako nowa Szwajcaria. Porównując Zakopane do Szwajcarii, ekspertka ds. podróży Kelly Duhigg zauważa, że miasto ma rustykalny urok bez wysokich cen, co czyni je niezwykle atrakcyjnym celem podróży. Podkreśla również niezwykłą architekturę, otwartość i przywiązanie do tradycji mieszkańców. Niezależnie od pory roku, Zakopane zachwyca swoimi krajobrazami i atmosferą, zapewniając prawdziwy odpoczynek i niezapomniane wrażenia podróżnym. Czytaj także: Najdłuższy tunel w Polsce skróci o dwie trzecie czas podróży pociągiem do Krakowa

Fani zimowych sportów, pieszych wycieczek i wspinaczek górskich będą zachwyceni położnym w sercu Tatr Zakopanym. Lotnisko położone najbliżej Zakopanego to Poprad na Słowacji, oddalone o około półtorej godziny jazdy od ośrodka. Ryanair oferuje bezpośrednie loty do Popradu z Wielkiej Brytanii. Zaledwie dwie godziny od Zakopanego znajduje się miasto Kraków, stolica Małopolski.

Zakopane jako nowa Szwajcaria. Oto, powód

Express.co.uk porównał polskie Zakopane do jednego z najdroższych krajów w Europie – Szwajcarii. Ekspertka ds. podróży i blogerka Girl with the Passport , Kelly Duhigg, powiedziała Express.co.uk, że Zakopane ma „rustykalny urok Szwajcarii bez zawyżonych cen”.

Podróżniczka zachwycała się nad architekturą miasta, głównie drewnianymi domkami z misternie rzeźbionymi okapami, które zbudowano wzdłuż brukowanych. Góry w tle dodają im uroku. Bardzo spodobała się jej otwartość i przywiązanie do tradycji mieszkańców: „W letnie wieczory przed lokalnym pubem można spotkać mieszkańców wioski śpiewających stare pieśni pasterskie przy dźwiękach gitar, podczas gdy dzieci biegają swobodnie. Nikt tu nie zamyka drzwi na klucz. Łatwo jest poczuć się częścią społeczności.” Czytaj także: Ryanair ogranicza loty do Polski: zmiany w rozkładzie i zawieszone połączenia na ważnych trasach

O każdej porze roku

Blogerka zwróciła uwagę, że Zakopane jest idealnym miastem wypoczynkowym zarówno zimą, jak i latem. Według niej jest tam zdecydowanie mniej turystów niż w innych miastach europejskich. Do tego krajobrazy zapierają dech w piersiach i można poczuć tam prawdziwy spokój. Kelly Duhigg poleca Zakopane, zrobiło na niej ogromne wrażenie i zdecydowanie chętnie odwiedzi je ponownie.
Źródło: express.co.uk, Polish Observer