Przejdź do treści

Zabiła teściową, podpalając jej łóżko, gdy spała. Pieniądze ze spadku były jej bardzo potrzebne

21/05/2024 07:00
Podpaliła teściową dla spadku

Wiadomości: Kobieta, która zabiła, niepełnosprawną emerytkę została skazana na dożywotnie więzienie. W grudniu 2021 roku 44-latka podpaliła teściową dla spadku, podczas gdy ta spała.

Podpaliła teściową dla spadku

77-letnia Elizabeth Vamplew zmarła z powodu oparzeń i zatrucia dymem po pożarze swojego domu w Newark w Nottinghamshire 15 grudnia 2021 roku. W poniedziałek, 20 maja 2024 roku, Karen Vamplew, jej synowa, została skazana za morderstwo teściowej na co najmniej 32 lata więzienia.

44-latka nie przyznała się do morderstwa, ale po procesie przed sądem koronnym w Leicester została skazana na dożywocie. Wydając wyrok, sędzia Timothy Spencer powiedział Vamplew, że zrobiła „nikczemną i straszną” rzecz, kiedy weszła do domu śpiącej pani Vamplew i podpaliła jej łóżko.

Emerytka była głucha i miała słabą mobilność. „Musiała się obudzić i zobaczyć, że jej łóżko płonie” – stwierdził sędzia. „Płomienie, dym, piekło, a ona, niesłysząca, zdezorientowana, przerażona. „To było piekło”.

Wiedziałaś, że odziedziczysz połowę majątku

Podczas rozprawy wyjaśniono, że Karen Vamplew była opiekunką swojej teściowej Elizabeth i miała dostęp do jej konta bankowego. Sędzia stwierdził, że oskarżona, matka czwórki dzieci, opróżniła je kilka miesięcy przed pożarem, wybierając 26 895 funtów. Bank 77-latki zablokował konto dzień przed pożarem, co skłoniło Vamplew do zaplanowania śmierci Elizabeth.
Przeczytaj: 5-latka udusiła się huśtawką podczas zabawy w ogrodzie. Na ratunek było już za późno

„Zanim wdrożyłaś ten plan, uważałaś Elizabeth Vamplew za ciężar” – powiedział sędzia. Dodał również, że „kwestie finansowe są nierozerwalnie związane z tą sprawą” oraz to, że mąż Vamplew, Mark, „nie miał pojęcia” o długach żony.

Zwracając się do Vamplew, sędzia powiedział: „Wiedziałaś, że odziedziczysz połowę majątku”.

„W swoim pogmatwanym myśleniu w jakiś sposób myślałaś, że ten pożar będzie oznaczał, że twój wyzysk finansowy nie wyjdzie na jaw, a spadek Marka załagodzi wszystkie kłopoty finansowe, umożliwiając spłatę długów”.

Podpaliła teściową dla spadku: udawała bohaterkę

W trakcie procesu ustalono, że na kamerze CCTV widziano Vamplew wychodzącą z domu około pół godziny po północy w dniu pożaru. Zaparkowała w pobliżu, ale nie przed domem swojej teściowej w Eton Court.

Następnie na kamerze widać było, jak Vamplew biegła do swojego samochodu o 1:13, zanim udała się do domu. Cztery minuty później ponownie wsiadła do samochodu i pojechała z powrotem w okolicę, zanim zgłosiła pożar o 1:25.

Vamplew powiedziała policji, że poczuła się zaniepokojona, gdy teściowa nie zadzwoniła do niej tego wieczoru, jak to zwykle robiła. Z tego powodu pojechała sprawdzić, co u niej, ale zapomniała kluczy do domu i wróciła po nie. 44-latka twierdziła, że ​​włamała się, żeby pomóc emerytce, ale gęsty dym zmusił ją do wycofania.
Sprawdź: Od „wzorowego dziadka” do kata swoich wnuków. 72-latek zabił dwójkę dzieci, a potem odebrał sobie życie

Podczas ogłaszania wyroku sędzia powiedział: „Częścią twojego planu było przedstawienie siebie jako bohaterki, która wstała z łóżka i udała się na miejsce zdarzenia, próbując ratować teściową, ale udaremniła ją intensywność pożaru”.

Źródło: BBC, PolishObserver

Tagi: