Przejdź do treści

Wypłaty i emerytury w USA. Tyle pieniędzy potrzebują Amerykanie, aby „żyć komfortowo”

02/08/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Wypłaty i emerytury w USA. W kwestii wygodnego życia i przyszłej emerytury, Amerykanie mają wysokie oczekiwania co do wysokości świadczeń. To zjawisko wynika przede wszystkim z wyższej inflacji, która w czerwcu 2022 roku sięgnęła swojego najwyższego poziomu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, osiągając 9,1% – informuje raport oparty na danych indeksu cen konsumpcyjnych. Amerykanie zdradzają jakiej pensji i emerytury potrzebują, aby „czuć się komfortowo”.
Sprawdź: Podróż z Europy do USA. Tych rzeczy nie można wwozić do Stanów Zjednoczonych

Wypłaty i emerytury w USA

Chociaż tempo wzrostu cen spadło od tego czasu – wskaźnik CPI wzrósł o zaledwie 3% w porównaniu z rokiem ubiegłym w czerwcu – badania pokazują, że wielu Amerykanów czuje, że brakuje im tego, czego potrzebują, aby sobie poradzić.
PRZECZYTAJ TAKŻE: W tym mieście najchętniej zamieszkują emeryci w USA. Zaskakująco nie znajduje się ono na Florydzie

Amerykanie twierdzą, że aby czuć się bezpiecznie lub komfortowo finansowo, musieliby zarabiać średnio 233 000 USD – wynika z niedawnej ankiety Bankrate. Jednak aby czuć się bogatym, respondenci stwierdzili, że musieliby zarabiać średnio 483 000 USD rocznie – wynika z czerwcowej ankiety przeprowadzonej wśród ponad 2500 dorosłych osób. „Inflacja jest głównym powodem, dla którego Amerykanie czują, że muszą zarabiać o wiele więcej niż obecnie, aby czuć się komfortowo” – powiedziała Sarah Foster, analityk Bankrate.

Tymczasem, aby wygodnie przejść na emeryturę, Amerykanie mają na myśli kolejną dużą liczbę – 1,27 miliona dolarów – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Northwestern Mutual. Jest to wzrost z 1,25 miliona dolarów cytowanych w zeszłym roku, zgodnie z niedawną ankietą przeprowadzoną przez firmę wśród ponad 2700 dorosłych osób.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Najbardziej zaszczurzone miasto w USA. Chicago utrzymuje swoją dominację 9 raz z rzędu, Los Angeles bije Nowy Jork w wyścigu o najbrudniejsze miasto

Oczekiwania emerytalne się zmieniają

Według Alapa Patela, doradcy ds. zarządzania majątkiem w Northwestern Mutual z siedzibą w Chicago, fakt, że oczekiwania emerytalne się zmieniają, nie jest zaskakujący ze względu na wyższe koszty utrzymania. W miarę jak ludzie zbliżają się do emerytury, zdają sobie sprawę, że nie chodzi tylko o to, jak drogie są rzeczy teraz, ale o to, o ile droższe mogą być na emeryturze – etapie życia, który może trwać nawet 40 lat – powiedział.
Czytaj także: Obywatele USA a strefa Schengen. To musisz wiedzieć przed podróżą po Europie

Źródło: CNBC.com, PolskiObserwator.de

Tagi: