Przejdź do treści

Kolejne kraje ostrzegają przed podróżami do Niemiec. Wydano oficjalne komunikaty

10/05/2024 11:45 - AKTUALIZACJA 10/05/2024 11:48
Wydano ostrzeżenie przed podróżami do Niemiec

Wydano pilne ostrzeżenie przed podróżami do Niemiec. Dwa kraje podnoszą poziom ostrzeżenia dla podróżujących do Niemiec. Stany Zjednoczone i Kanada zaostrzyły swoje wytyczne dotyczące bezpieczeństwa podczas podróży do Niemiec. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych USA ostrzega przed możliwymi atakami terrorystycznymi. „Grupy terrorystyczne w dalszym ciągu planują ataki w Niemczech” – stwierdzono. 

Wydano pilne ostrzeżenie przed podróżami do Niemiec

Niemcy są gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które trwać będą przez miesiąc od 14 czerwca 2024. Teraz, jak nigdy dotąd, coraz więcej krajów wydaje ostrzeżenia dotyczące podróży do Niemiec. Kilka dni temu USA i Kanada podniosły poziom ostrzeżenia dla podróżujących do Niemiec do 2.

Potencjalnymi celami terrorystów mogą być szczególnie atrakcje turystyczne, węzły transportowe, takie jak lotniska i dworce kolejowe, a także centra handlowe, główne place w miastach i obiekty rządowe – wyjaśnia resort spraw zagranicznych USA w swoim komunikacie. Podróżujący powinni zachować szczególną ostrożność i śledzić najnowsze wiadomości dotyczące bezpieczeństwa. Poziomy ostrzeżeń wahają się od 1 do 4, przy czym na najwyższym poziomie zaleca się unikanie podróży. Poziom alertu 2 oznacza, że podróżujący powinni zachować większą ostrożność. Czytaj dalej pod zdjęciem

Wydano ostrzeżenie przed podróżami do Niemiec

Poza Niemcami, poziom 2 mają także Francja, Dania i Włochy. W Polsce poziom zagrożenia dla podróżnych wynosi 1, mimo, że kraj graniczy z Ukrainą, gdzie toczy się wojna.

Także Kanada ostrzega swoich obywateli przed niebezpieczeństwem ataków terrorystycznych w Niemczech. „Prawicowi ekstremiści dokonują przestępstw wobec członków mniejszości etnicznych, religijnych i politycznych” – informuje rząd kanadyjski w swoim komunikacie z 6 maja 2024 r.

Coraz więcej krajów wydaje ostrzeżenia przed podróżami do Niemiec

Ostrzeżenia wydały już jakiś czas temu także Wielka Brytania i Australia. MSZ w Londynie zwraca uwagę na niebezpieczeństwa związane z niemieckim piwem. „Piwo może być mocniejsze niż w Zjednoczonym Królestwie, dlatego pij odpowiedzialnie” zaleca angielski MSZ.

Australijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące rasizmu w Niemczech. Na stronie internetowej MSZ napisano: „Mają miejsce prześladowania na tle rasistowskim. Należy zachować ostrożność w miastach, zwłaszcza w Niemczech Wschodnich”.

Podróżnych ostrzega się przed szybką jazdą autostradą i salutem hitlerowskim

Podróżującym do Niemiec zaleca się zwracanie uwagi na różne ograniczenia prędkości i jazdę prawym pasem na autostradzie. „Jazda lewym lub środkowym pasem autostrady może sprawić poważne kłopoty innym kierowcom, ponieważ te pasy służą do wyprzedzania wolniejszych pojazdów jadących z przodu” – ostrzega na przykład portal podróżniczy Culture Trip.

Portal podróżniczy ostrzega także przed salutem hitlerowskim. „Pokazywanie nazistowskiego salutu lub jakiegokolwiek innego nazistowskiego symbolu, flagi lub hasła jest zabronione. Jest nie tylko uważane za poważnie obraźliwe, ale jest nielegalne. Każde naruszenie może skutkować wysokimi karami finansowymi i karą pozbawienia wolności do lat 5.