Przejdź do treści

Coraz więcej krajów ostrzega przed podróżami do Niemiec na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

09/04/2024 19:22 - AKTUALIZACJA 10/05/2024 15:58
Coraz więcej krajów ostrzega przed podróżami do Niemiec

Coraz więcej krajów ostrzega przed podróżami do Niemiec. Niemcy są gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które trwać będą przez miesiąc od 14 czerwca 2024. Teraz, jak nigdy dotąd, coraz więcej krajów wydaje ostrzeżenia dotyczące podróży do Niemiec.

Coraz więcej krajów ostrzega przed podróżami do Niemiec

Cała Europa z niecierpliwością czeka na tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Oczekuje się, że do Niemiec na trwające od 14 czerwca do 14 lipca ME przybędą setki tysięcy fanów z całego świata. Ale teraz, ogromne zamieszanie wywołują doniesienia z Wielkiej Brytanii. Dziennik „The Sun” pod hasłem „Anglia w Zombielandzie” ostrzega podróżujących do Niemiec przed hotelami w dzielnicy frankfurckiej. To jednak nie wszystko, MSZ w Londynie zwraca uwagę na niebezpieczeństwa związane z niemieckim piwem. Przed czym Anglicy jeszcze ostrzegają osoby podróżujące do Niemiec? O ostrzeżeniach pisze niemiecki portal T-online.de.
Przeczytaj koniecznie: Kolejne kraje ostrzegają przed podróżami do Niemiec. Wydano oficjalne komunikaty

Ostrzeżenie dotyczące dworca kolejowego we Frankfurcie nad Menem

Zanim 20 czerwca Anglicy zmierzą się z Danią we Frankfurcie nad Menem (godz. 18:00, Grupa C), angielska gazeta rozgrzewa atmosferę. „Bezradni bossowie piłki nożnej UEFA radzą angielskim kibicom podczas mistrzostw Europy w Niemczech, aby nocować w okolicy agresywnych narkomanów, zombie” – pisze „The Sun”. „Ale to jest właśnie najniebezpieczniejsza dzielnica slumsów w Niemczech, z 5 000 włóczącymi się ulicami narkomanami i 300 handlarzami narkotyków” kontynuuje angielski tabloid.

Chodzi o dzielnicę dworcową we Frankfurcie nad Menem. Krytykowana jest UEFA, która na swojej stronie internetowej zaleca: „Znajdziesz wiele miejsc noclegowych w pobliżu dworca głównego lub w całej dzielnicy dworcowej”.
Przeczytaj: Cristiano Ronaldo traci głowę i zostaje wyrzucony z boiska: atakuje przeciwnika i grozi, że uderzy sędziego [VIDEO]

Ostrzeżenie dotyczące niemieckiego piwa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii także wydało ostrzeżenie. Na swojej stronie opublikowało wskazówki dotyczące podróży i bezpieczeństwa w Niemczech. „Piwo może być mocniejsze niż w Zjednoczonym Królestwie, dlatego pij odpowiedzialnie” zaleca angielski MSZ. Zwraca się również uwagę, że osoby pod wpływem alkoholu mogą zostać niewpuszczone na stadion.

Zauważa się, że brytyjskie piwa mają około 4,6 procent alkoholu. Niemiecki Pils i Helles zawierają od 4,5 do 5 procent alkoholu. Mocne piwa, takie jak Bockbier, mają zawartość alkoholu od 6,5 do 7,5 procent. Czytaj dalej pod zdjęciem

Coraz więcej krajów ostrzega przed podróżami do Niemiec

Australia ostrzega przed rasizmem w Niemczech

Nie tylko Anglicy przestrzegają przed podróżami do Niemiec. Australijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące rasizmu w Niemczech. Na stronie internetowej MSZ napisano: „Mają miejsce prześladowania na tle rasistowskim. Należy zachować ostrożność w miastach, zwłaszcza w Niemczech Wschodnich”.
Przeczytaj: BILD: „Robert Lewandowski przenosi się do Hanoweru”. Wiadomo, w którym hotelu zamieszka podczas Mistrzostw Europy

Podróżnych do Niemiec ostrzega się przed szybką jazdą autostradą i salutem hitlerowskim

Podróżującym do Niemiec zaleca się zwracanie uwagi na różne ograniczenia prędkości i jazdę prawym pasem na autostradzie. „Jazda lewym lub środkowym pasem autostrady może sprawić poważne kłopoty innym kierowcom, ponieważ te pasy służą do wyprzedzania wolniejszych pojazdów jadących z przodu” – ostrzega na przykład portal podróżniczy Culture Trip.

Portal podróżniczy ostrzega także przed salutem hitlerowskim. „Pokazywanie nazistowskiego salutu lub jakiegokolwiek innego nazistowskiego symbolu, flagi lub hasła jest zabronione. Jest nie tylko uważane za poważnie obraźliwe, ale jest nielegalne. Każde naruszenie może skutkować wysokimi karami finansowymi i karą pozbawienia wolności do lat 5.