Przejdź do treści

Wielki Piątek, 29 marca, dniem wolnym w całej Polsce. Jest decyzja

28/03/2024 16:02 - AKTUALIZACJA 28/03/2024 16:02

Wielki Piątek wolny w całej Polsce dla pracowników urzędów – W piątek (29 marca 2024 r.) tuż przed Wielkanocą, część urzędów zamknie swoje drzwi dla petentów. Decyzję o dniu wolnym od pracy, podjętą przez prezydentów miast, podyktowano potrzebą przygotowań do najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym katolików i protestantów.  

Piątek przed Wielkanocą, (29.03.2024 r.) będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników ZUS. Urzędnicy odbiorą wolne za Święto Trzech Króli, które w tym roku wypadło w sobotę, 6 stycznia – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

W związku z decyzją prezydentów miast w Wielki Piątek 2024 roku także niektóre urzędy miejskie będą nieczynne lub będą pracowały w skróconych godzinach.

W Krakowie, nie tylko Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego będzie nieczynny, ale również lokalne punkty informacyjne Funduszy Europejskich. We Wrocławiu ograniczenia dotkną centra obsługi mieszkańca, z wyjątkiem dyżuru wyborczego. W Krakowie, Olsztynie, Radomiu, Katowicach, Łodzi oraz Rzeszowie pracownicy urzędów miejskich będą pracować w skróconych godzinach.
Przeczytaj także: Święta i dni wolne od pracy w Polsce 2024

Tagi: