Przejdź do treści

Nauczycielka ze szkoły podstawowej przyznała się do zabicia partnera i zakopania jego ciała w ogrodzie

26/04/2024 17:04 - AKTUALIZACJA 26/04/2024 17:20
nauczycielka przyznała się do zabicia partnera
Nicholas Billingham został zamordowany. Fot. Northamptonshire Police

Wielka Brytania: Nauczycielka ze szkoły podstawowej przyznała się do zamordowania 42-letbiego mężczyzny. Jego cześciowo zmumifikowane szczątki odkryto cztery i pół miesiąca zaginięcia. 

Nauczycielka ze szkoły podstawowej przyznała się do zamordowania swojego partnera

Fiona Beal, lat 50, została oskarżona o zadźganie „z zimną krwią” swojego 42-letniego chłopaka, Nicholasa Billinghama, a następnie zakopanie jego ciała w ogrodzie przy domu, w którym mieszkali. Na początku procesu, kobieta twierdziła, że nieumyślnie spowodowała śmierć mężczyzny, z powodu utraty kontroli. Jednak dzisiaj przyznała przed sądem do znacznie poważniejszego przestępstwa: do morderstwa – informuje BBC.
Do straszliwej zbrodni doszło między 30 października a 10 listopada 2021 roku. 

Aresztowanie Fiony Beal

nauczycielka przyznała się do morderstwa
Fiona Beal. Northamptonshire Police

Fiona Beal z Northampton została aresztowana w marcu 2022 roku po odkryciu zwłok Nicholasa Billinghama, zakopanych w ogrodzie ich wspólnego domu. Śledczy znaleźli dziennik, w którym Beal napisała: 'Wciąż prześladują mnie moje czyny. Czasami muszę się złapać i przypomnieć sobie, co zrobiłam, a potem przypomnieć sobie moje alibi, choć żadne z nich nie wydaje się przekonujące’. W innym wpisie stwierdziła: 'To było trudniejsze niż myślałam. Ukrywanie ciała było złe. Przenoszenie ciała jest znacznie trudniejsze niż wygląda to w telewizji’. Czytaj dalej poniżej
Przeczytaj także: Tragiczne zakończenie rodzinnej kolacji. Kobieta oskarżona o morderstwo rodziny

Prokurator Hugh Davies KC powiedział ławie przysięgłych: „Nie ma wątpliwości co do tego, że Fiona Beal zabiła Nicka Billinghama, ukryła jego ciało tam, gdzie zostało znalezione i przez cały czas działała sama. Nie ma wątpliwości co do tego, że morderstwo zaplanowała”. 

Według prokuratura Fiona Beal kilka dni przed dokonaniem zbrodni kupiła nóż z kutą rękojeścią. Zaopatrzyła się też w opaski kablowe, których użyła, aby przywiązać mężczyznę do łóżka. Prawdopodobnie najpierw obiecała mężczyźnie zabawę erotyczną, dzięki czemu pozwolił się zniewolić. Następnie, kiedy był unieruchomiony, wbiła mu nóż w szyję.  

W toku śledztwa ujawniono, że kobieta wysyła wiadomości z telefonu swojego partnera, aby ukryć przed znajomymi fakt, że nie żyje. 

Po dokonaniu zbrodni zakopała jego ciało na terenie ogrodu ich domu przy Moore Street. Jak poinformowała policja, Nicholas Billingham, został pochowany w czymś na kształcie trumny, zrobionej trumnie z pustaków, drewna i prześcieradeł.
Oskarżona cierpi na rozdwojenie jaźni – podano w czasie procesu. Swoje drugie ja nazywa Tulip22. 

Proces Fiony Beal jest szeroko komentowany w Wielkiej Brytanii. Opinią publiczną wstrząsnął fakt, że kobieta, która zamordowała swojego partnera, pracowała na co dzień w szkole podstawowej.

Tagi: