Przejdź do treści

Tragiczne zakończenie rodzinnej kolacji. Kobieta oskarżona o morderstwo rodziny

24/04/2024 10:21 - AKTUALIZACJA 24/04/2024 10:21

Tragedia podczas rodzinnej kolacji. Czy był to drastyczny wypadek czy morderstwo? 29 lipca 2023 r. kucharka-amatorka Erin Patterson zaprosiła rodzinę swojego męża na kolację. Jej męża Simona nie ma, ale są jego rodzice, wujek i ciotka. Wydaje się, że będzie to zwykła rodzinna kolacja, jednak zakończy się ona tragicznie. Australijka została oskarżona o morderstwo.

Tragedia podczas rodzinnej kolacji. 3 osoby nie żyją, jedna w ciężkim stanie trafiła do szpitala

Kobieta podała gościom filet Wellingtona z grzybami. Podczas posiłku wszyscy członkowie rodziny zaczynają skarżyć się na ból. Zostają zabrani do szpitala z ciężkim zatruciem pokarmowym. Troje z nich umiera, tylko wujek ledwo przeżywa. Sama gospodyni wyszła jednak z tego bez szwanku.

Prokuratura w Australii postawiła Erin Patterson trzy zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Policja zakłada, że filet zawierał silnie trujące grzyby. Na wstępnym przesłuchaniu w poniedziałek (22 kwietnia) sędzia prowadzący wyznaczył datę rozpoczęcia procesu na 7 maja. 49-latka przebywa w areszcie od listopada.

Pozorny zbieg okoliczności, że gospodyni była jedyną osobą bez żadnych problemów zdrowotnych, wywołał międzynarodową furorę. Według policji, jedyny z gości, który przeżył, był hospitalizowany przez prawie dwa miesiące i musiał walczyć o powrót do życia. Policja podejrzewa, że zostali oni otruci wysoce toksycznym grzybem zielonym (Amanita phalloides).

Grzyb ten rośnie w wielu częściach Australii i przypomina grzyby jadalne. Zawiera jednak silną truciznę, która może prowadzić do niewydolności wątroby i nerek. Według ekspertów, tylko jeden zielony grzyb zawiera wystarczającą ilość trucizny, aby zabić zdrową osobę dorosłą. Trujące grzyby występują nie tylko w Australii, ale także w Niemczech.

Motyw celowego zatrucia nie jest jeszcze znany. Według doniesień policji, Erin Patterson i Simon Patterson są małżeństwem, ale od jakiegoś czasu żyją w separacji. Jak donosi The Guardian, Simon Patterson miał w przeszłości zachorować po posiłkach. Trzy z tych nagłych zachorowań miały miejsce w latach 2021-2022. Według portalu informacyjnego zostaną one uwzględnione podczas procesu.

Para ma również dwoje wspólnych dzieci. Według informacji amerykańskiego nadawcy ABC, poszli do kina przed kolacją i dlatego też nie byli na niej obecni. Sama Erin twierdzi, że kupiła grzyby w sklepie spożywczym i nie miała powodu, by w jakikolwiek sposób skrzywdzić rodzinę męża.
Przeczytaj także: Tragedia podczas przygotowań do parady wojskowej, helikoptery zderzył się ze sobą, wielu zabitych
Źródło: Hna.de, PolishObserver.com