Przejdź do treści

Tragedia podczas przygotowań do parady wojskowej, helikoptery zderzył się ze sobą, wielu zabitych

23/04/2024 10:50 - AKTUALIZACJA 23/04/2024 10:52

Tragedia w Malezji: Podczas przygotować do parady wojskowej helikoptery marynarki wojennej zderzyły się ze sobą. W wyniku katastrofy, do której doszło we wtorek, (23.04) rano, zginęło co najmniej 10 osób. Przerażające zdjęcia z miejsca wypadku obiegają media społecznościowe.

Tragedia w Malezji, dwa helikoptery zderzyły się ze sobą

Tragedia miała miejsce w Lumut, w zachodnim stanie Perak, gdzie znajduje się baza Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej. Dwa śmigłowce zderzyły się w powietrzu podczas przygotowań do parady wojskowej. Do incydentu doszło około godziny 9:30 czasu lokalnego. Helikoptery, które wzbiły się w powietrze niemal jednocześnie, zderzyły się krótko po starcie. Jeden z helikopterów niespodziewanie obrócił się i uderzył śmigłem w drugi, prowokując katastrofę. Nagranie z wypadku udostępniono na platformie X. Dalsza część artykułu poniżej
Zobacz także: Pilne ostrzeżenie przed podróżami do 16 krajów. Na liście popularne wakacyjne kierunki

Malezyjski minister obrony, Mohamed Khaled Nordin, wyjaśnił, że śmigłowce – jeden przeznaczony do operacji morskich, a drugi, wojskowy helikopter Fennec – ćwiczyły manewry na paradę upamiętniającą 90. rocznicę powstania Królewskiej Marynarki Wojennej. „Wszystkie ofiary zostały uznane za zmarłe na miejscu, a ich szczątki przewieziono do wojskowego szpitala w Lumut w celu identyfikacji” – podała w oświadczeniu Królewska Malezyjska Marynarka Wojenna.

Po zderzeniu w powietrzu, jeden z helikopterów, oznaczony jako HOM M503-3 z siedmioma osobami na pokładzie spadł na pas startowy. Drugi śmigłowie, Fennec M502-6, w którym znajdowały się trzy osoby, rozbił się o pobliski basen.
Przeczytaj także: Tragiczna śmierć 38-letniej matki. Zmarła w trakcie zabiegu, który miał pomóc jej pozbyć się nadwagi