Przejdź do treści

Tragiczna śmierć 38-letniej matki. Zmarła w trakcie zabiegu, który miał pomóc jej pozbyć się nadwagi

19/04/2024 12:42 - AKTUALIZACJA 22/04/2024 12:38

Matka trójki dzieci zmarła podczas zabiegu odchudzającego – 38-letnia mama z Wielkiej Brytanii marzyła o pozbyciu się nadmiernej tuszy. Zdecydowała się na zabieg chirurgiczny, który miał jej pomóc uzyskać szczupłą sylwetkę. Ze względu na niższe koszty postanowiła poddać mu się w Turcji. Operacji nie przeżyła. Ustalono, co było przyczyną zgonu.

Matka trójki dzieci zmarła podczas zabiegu odchudzającego

Leanne Leary, 38-letnia mieszkanka Oldham w Wielkiej Brytanii, zmarła w wyniku powikłań podczas operacji odchudzającej, do której przystąpiła w Turcji. Śledztwo prowadzone przez sąd w Rochdale ujawniło, że przyczyną śmierci były problemy zdrowotne, które nie zostały wcześniej zdiagnozowane – informuje  Manchester Evening News
Przeczytaj także: Eva Evans nie żyje, miała 29 lat. Widzowie opłakują zmarłą przedwcześnie gwiazdę

Leary przyleciała zdecydowała się na zabieg zmniejszenia żołądka. Niestety, podczas operacji doznała ataku serca, który był wynikiem niezdiagnozowanej głębokiej zakrzepicy żylnej. Pomimo natychmiastowej reanimacji i przeniesienia na oddział intensywnej terapii jej życia nie udało się uratować. Następnego dnia (02.07, 2023 r.) doznała kolejnego zawału w wyniku, którego zmarła. Powikłania w trakcie operacji miały prawdopodobnie związek ze zdarzeniem, które miało miejsce miesiąc wcześniej. Czytaj dalej poniżej

Upadek na schodach

Na około 4 tygodnie przed operacją kobieta przewróciła się na schodach w pracy. Skarżyła się na ból nóg, ale przeprowadzone testy na obecność zakrzepów nie dały jednoznacznych wyników. Kobieta pojechała do Turcji na mecz Ligii Mistrzów. Po tym pobycie zaplanowała, że wróci do Stambułu, aby poddać się operacji zmniejszenia żołądka. O swoich planach nie poinformowała ani bliskich, ani lekarza rodzinnego – podaje „Daily Record”.

W przeddzień operacji kobieta wysłała do swojego ojca, Paula Dermody’ego, wiadomość, w której napisała, że bardzo zależy jej na tym zabiegu. „Potrzebuję tego dla siebie i mojego zdrowia”. Jej rodzina zaczęła się niepokoić, kiedy przestała odpowiadać na wiadomości.
Kiedy okazało się, że podczas zabiegu kobieta doznała ataku serca jej rodzice natychmiast udali się do Stambułu. Niestety nie zdążyli jej zobaczyć żywej. Zmarła zanim dotarli do szpitala. 

Wyniki sekcji zwłok

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była zator w płucach spowodowany zakrzepicą żył głębokich. Patolog, dr Sami Titi, stwierdził, że zakrzepica prawdopodobnie była obecna jeszcze przed wyjazdem Leary z Wielkiej Brytanii.
Podczas rozprawy stwierdzono, że Leary Leanne zmarła z powodu „powikłań po operacji na tle posiadanych schorzeń”. „Ta sprawa podkreśla znaczenie przejrzystości, jeśli chodzi o procedury chirurgiczne. Konieczne jest, aby każdy, kto rozważa zabieg, wiedział, że niezależnie od tego, jak prosty może się wydawać, każda operacja niesie ze sobą ryzyko. Bardzo ważne jest, aby omówić każdą operację z lekarzem” – powiedziała koroner rejonowy Catherine McKenna.

Przeczytaj także:
Michael Schumacher, rodzina podjęła ważną decyzję: Oto co się stanie

Tagi: