Przejdź do treści

Michael Schumacher, rodzina podjęła ważną decyzję: Oto co się stanie

19/04/2024 09:51 - AKTUALIZACJA 19/04/2024 13:06

Ponad dziesięć lat po tragicznym wypadku, który pozostawił go w nieodwracalnym stanie wegetatywnym, rodzina kierowcy Formuły 1 Michaela Schumachera podjęła ważną decyzję, która podyktowana jest bardzo wysokimi kosztami jego leczenia.

Tragiczny wypadek na nartach: stan Michaela Schumachera

Schumacher to legenda Formuły 1. Jego kariera była pełna sukcesów, których zwieńczeniem jest rekordowa liczba siedmiu tytułów mistrza świata (rekord, który osiągnął także jedynie Lewis Hamilton). Wszystko zmieniło się po wypadku na nartach, w wyniku którego mistrz Formuły 1 doznał poważnego urazu głowy, w wyniku którego zapadł w śpiączkę. Do tragicznego zdarzenia doszło 29 grudnia 2013 roku i jak dotąd nadzieje na poprawę stanu Schumachera pozostają niespełnione.

Schumacher, kosztowne leczenie po wypadku

Po wypadku rodzina Michaela Schumachera utrzymywała w tajemnicy informacje o jego stanie zdrowia. Żona Corinna poświęciła czas i pieniądze na kosztowne leczenie męża, który obecnie znajduje się w stanie wegetatywnym. Kobieta odtworzyła w swoim domu prawdziwy  szpital z zespołem 15 pielęgniarek i lekarzy zapewniających mężowi stałą pomoc. Koszty leczenia uszczupliły jednak znacznie majątek rodziny i być może dlatego Corinna podjęła bardzo ważną decyzję. Czytaj dalej pod zdjęciem

Rodzina Schumachera podjęła ważną decyzję: Jego zostaną wystawione na aukcji

Rodzina Michaela Schumachera zdecydowała się wystawić na aukcji niektóre zegarki z osobistej kolekcji kierowcy. Poinformował o tym dom aukcyjny Christie’s, który zaplanował wydarzenie na 13 maja 2024 r., w tygodniu poprzedzającym Grand Prix Emilia-Romania w Imoli. Aukcja odbędzie się w hotelu Four Seasons i oprócz rzadkich zegarków wystawiona zostanie także sekcja z ośmioma modelami  z osobistej kolekcji byłego mistrza Formuły 1. Ile jednak są warte przedmioty wystawione na aukcji?
Przeczytaj: Tragiczna śmierć 38-letniej matki. Zmarła w trakcie zabiegu, który miał pomóc jej pozbyć się nadwagi

Wartość cennych zegarków Schumachera wystawionych na aukcji

Dom aukcyjny Christie’s ogłosił publicznie to wydarzenie następującymi słowami: „Christie’s składa serdeczne podziękowania rodzinie Schumacherów za zaufanie, jakim nas obdarzono i chęcią podzielenia się tymi zegarmistrzowskimi arcydziełami z innymi zapalonymi kolekcjonerami na całym świecie. Z dumą prezentujemy te kultowe i wyjątkowe zegarki należące do jednej z najbardziej znanych legend Formuły 1. Wyjątkowy moment zarówno dla entuzjastów zegarków, jak i F1. Według szacunków rodzina Schumacherów mogłaby zarobić na ich sprzedaży około  4 milionów euro.
Przeczytaj: Cristiano Ronaldo traci głowę i zostaje wyrzucony z boiska: atakuje przeciwnika i grozi, że uderzy sędziego