Przejdź do treści

Wielka Brytania: Dni wolne od pracy. Pełna lista dat z dniami wolnymi od pracy na 2023 rok

31/07/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04

Maj był obfitym miesiącem w dni wolne od pracy. Brytyjczycy otrzymali nie jeden, nie dwa, ale trzy poniedziałki wolnego (dzięki Królowi Karolowi). Teraz, gdy lato jest w pełni, wielu z nas chce jak najlepiej wykorzystać słońce, które może się w końcu pojawić. Jeśli marzysz o długim wylegiwaniu się i grillowaniu w ogrodzie – oto, kiedy w 2023 roku przypadają następne dni wolne od pracy.
SPRAWDŹ: Publikacja zdjęć dzieci w sieci. Dlaczego jest niebezpieczna i jak jest to powiązane z rozwojem sztucznej inteligencji?

Dni wolne od pracy. Kiedy wypada następne święto państwowe?

W Anglii, Walii i Irlandii Północnej najbliższe święto przypada w poniedziałek, 28 sierpnia – czyli tzw. the Summer bank holiday. Dla mieszkańców Szkocji święto to przypada kilka tygodni wcześniej, w poniedziałek 7 sierpnia.
>>> 4 dniowy tydzień pracy. Czy jest bardziej eko?

Oto, kiedy jeszcze można spodziewać się wolnego w 2023 roku:

  • Summer bank holiday (Szkocja) – poniedziałek, 7 sierpnia
  • Summer bank holiday (Anglia, Walia i Irlandia Północna) – poniedziałek, 28 sierpnia
  • Andrzejki (Szkocja) – czwartek, 30 listopada
  • Boże Narodzenie – poniedziałek, 25 grudnia
  • drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – wtorek, 26 grudnia

Czy autobusy kursują w dni wolne od pracy?

Jak informuje Metro, większość przewoźników autobusowych kursuje stosunkowo normalnie w niedziele czy w inne dni wolne od pracy. Nadal więc można złapać autobus, ale należy wziąć pod uwagę, że może on kończyć kurs wcześniej lub mieć dłuższe przerwy w kursowaniu.
Trzeba też pamiętać, że usługi komunikacji publicznej mogą ulec zmianie lub być rzadsze – dlatego zawsze sprawdzaj godziny z wyprzedzeniem, zanim wyruszysz gdziekolwiek. Większość przewoźników autobusowych ma rozkład jazdy, który możesz śledzić online, aby nie czekać na autobus, który nie przyjedzie.

Źródło: metro.co.uk PolishObserver.com