Przejdź do treści

Szokujące dane: Jedna trzecia Brytyjczyków mieszka w zagrzybionych domach, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia

29/12/2023 14:00 - AKTUALIZACJA 03/04/2024 20:43

Zagrzybione domy w UK: Badanie organizacji Warm This Winter ujawniło szokujące dane. Prawie jedna trzecia Brytyjczyków mieszka w domach, które są pokryte pleśnią lub wilgocią, co stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia. To około 3,4 miliona ludzi, którzy mają małe dzieci lub są w ciąży. Wyniki kampanii Warm This Winter wyraźnie pokazują, że pilne działania są potrzebne, aby chronić rodziny przed zimnem i pleśnią.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Winter Fuel Payment: Rząd wypłaci pomoc na ogrzewanie do 600 funtów!

Zagrzybione domy w UK

Pleśń, często powodowana przez wilgoć lub zimno, może wytwarzać zarodniki i toksyny, które są szkodliwe dla zdrowia. Badanie Warm This Winter wykazało, że w 29% domów pleśń występuje często lub sporadycznie. Dane sugerują, że domy w miastach na zachodzie kraju, w tym w Cardiff, Bristolu i Liverpoolu, są bardziej narażone na pleśń.

Jak informuje Mirror.uk, kryzys związany z ”zimnymi domami” pogłębia gwałtowny wzrost rachunków za energię. Limit cenowy Ofgem dla milionów gospodarstw domowych ma wzrosnąć od stycznia do średnio 1 928 funtów rocznie. Im poważniejszy jest problem wilgoci i pleśni w domu, i im dłużej pozostaje on nieleczony, tym gorszy może być jego wpływ na zdrowie.
Przeczytaj: Co zrobić, gdy na suficie pojawiają się brązowe plamy? To nie pleśń, to coś znacznie gorszego

Zaniedbania rządu przyczyną rosnącego ubóstwa energetycznego

Simon Francis, koordynator End Fuel Poverty Coalition, powiedział: „Te przerażające wyniki podkreślają, dlaczego musimy pomóc gospodarstwom domowym utrzymać ciepło tej zimy. Najbardziej narażone gospodarstwa domowe, w tym młode rodziny i przyszłe matki, borykają się z trudnościami. Ministrowie nie zapewnili bowiem awaryjnej pomocy finansowej tej zimy„. Wskazał na „długoterminowe zaniedbania w zakresie inwestycji w trwałe sposoby walki z ubóstwem energetycznym”. Zaliczył do nich ocieplenie budynków i reformę cen energii. Źródło: mirror.co.uk PolishObserver.com

Tagi: