Przejdź do treści

Co zrobić, gdy na suficie pojawiają się brązowe plamy? To nie pleśń, to coś znacznie gorszego

03/04/2024 20:34 - AKTUALIZACJA 03/04/2024 20:34
Brązowe plamy na suficie

Brązowe plamy na suficie mogą wydawać się problemem, często mylonym z pleśnią, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Jednak jedna kobieta doświadczyła szoku, gdy odkryła, że prawdziwa przyczyna tych plam jest znacznie bardziej niepokojąca – a rozwiązanie nie będzie łatwe.

Brązowe plamy na suficie to nie pleśń

Nieestetyczne ciemne ślady na suficie często są kojarzone z pleśnią, która jest niezwykle powszechna w chłodniejszych miesiącach. Aby zapobiec temu problemowi mieszkańcy starają się zapewnić dobrą wentylację i ciepło w domu, ponieważ ważne jest, aby zwalczać pleśń natychmiast po zauważeniu tworzenia się zarodników, ponieważ może ona przyczynić się do szeregu problemów zdrowotnych, w tym astmy i infekcji dróg oddechowych.

Jednak w przypadku jednego najemcy problem wciąż powraca i nie można go rozwiązać żadnym środkiem czyszczącym.

serwisie Reddit anonimowa użytkowniczka pokazała, jak na suficie jej mieszkania zaczęły pojawiać się dwie brązowe plamy o nietypowym kształcie, które nie są mokre w dotyku.

„Osoba nade mną twierdzi, że jej podłoga nie jest mokra i nie zauważyła przedostawania się wody” – czytamy w poście. „Plamki pierwotnie znajdowały się bardziej w kącie, ale się przesunęły, zawsze są to dwie plamki mniej więcej tej samej wielkości.

To coś znacznie gorszego

Setki osób pobiegło do sekcji komentarzy, aby udzielić porad, a wiele z nich sugeruje, że przyczyną problemu jest mocz myszy. „Miałam to już wcześniej. Myślałam, że to ponownie pojawiające się plamy. Okazało się, że na strychu grasowały myszy” – napisała jedna z osób.
Przeczytaj: 55-latek przeszedł 27 operacji z powodu błędu lekarskiego. To dramat, który może przydarzyć się każdemu

Inny użytkownik zgodził się z tym, komentując: „Brązowe plamy pojawiające się w różnych miejscach to siki gryzoni”. Trzeci dodał: „Przesiąka mocz szczurów”. Kobieta twierdzi, że jej syn „poczuł” to miejsce i potwierdza, że ​​pachniał podobnie jak jego „klatka chomika”.

Brytyjskie Stowarzyszenie Zwalczania Szkodników (BPCA) ostrzega, że mocz i odchody ​​gryzoni, takich jak myszy domowe, mogą wyrządzać „poważne” szkody i rozprzestrzeniać choroby, takie jak Salmonella i Listeria.

Źródło: mirror.co.uk, polishobserver.com