Przejdź do treści

Turyści ostrzegają przed wakacjami w nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii

31/07/2023 18:56 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04

Wiadomości z Wielkiej Brytanii – Turyści ostrzegają przed wakacjami w znanym miasteczku. To niezwykle popularne nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii zdobyło wielu miłośników, jednak w tym roku spotkało się z niezadowoleniem turystów. Według informacji podanych przez The Mirror, to słoneczne miasteczko cieszy się powszechnym uznaniem jako jedno z najbardziej luksusowych i atrakcyjnych miejsc do zwiedzania i spędzania czasu w całym kraju. Oto o jakie miejsce chodzi.
Sprawdź: Wielka Brytania: Dni wolne od pracy. Pełna lista dat z dniami wolnymi od pracy na 2023 rok

Turyści ostrzegają przed wakacjami w znanym miasteczku

Miasto stało się rajem dla tych, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem i na tyle uroczym miejscem, że wielu chciałoby przenieść się tam na stałe. Duża część londyńczyków nazywa je swoim drugim domem, a rozległe widoki na morze i leśne spacery sprawiają, że Salcombe jest idealnym miejscem do odwiedzenia.

Jednak niektórzy turyści nie są tak zadowoleni. Jeden z odwiedzających nie był w stanie uwierzyć w szum związany z tym hotspotem w Devon. W serwisie TripAdvisor jeden z niezadowolonych wczasowiczów wyjaśnił swoje niezadowolenie. „Nie jestem pod wrażeniem! Cóż mogę powiedzieć? Nie było gdzie zaparkować, więc pojechaliśmy na parking, gdzie można było zaparkować, ale nie kursowały stamtąd żadne autobusy” – pisze.

„Przystanek autobusowy znajdował się 300 metrów dalej, ale przez godzinę nie było żadnego autobusu. Poszedłem więc z moimi starszymi rodzicami, którzy mają kłopoty z poruszaniem się. Skończyło się na spacerze do miasta, co nie było idealnym rozwiązaniem” – dodał.

Wściekły recenzent TripAdvisor twierdził, że „wszystko” w Salcombe było „bardzo drogie”, a cztery firmy taksówkarskie odmówiły odebrania ich po tym, jak nie mogli znaleźć autobusu. „Nie wybieraj się tam, jeśli jesteś niepełnosprawny! Nie pojadę tam ponownie, wydaje mi się, że to miasto nie chce gości! Bardzo rozczarowujące” – podsumował.

>>> Cios dla emigrantów, którzy chcą przybyć do Wielkiej Brytanii. ,,Nowa ustawa została przyjęta”

Wysokie ceny, problemy z parkowaniem, mało przyjazna obsługa – to jedne z wielu wymienianych argumentów

Innemu odwiedzającemu nie udało się w ogóle zobaczyć tego miasta z powodu problemu z parkowaniem. „Podczas naszej pierwszej podróży do Salcombe mieliśmy nadzieję na spacer po wiosce, a następnie chcieliśmy coś przekąsić. Niestety, Salcombe było ZAMKNIĘTE” – napisał.

„Czytaliśmy, że parkowanie w okolicy jest trudne, więc zdecydowaliśmy się skorzystać z parkingu ….., który również był ZAMKNIĘTY. Następnie udaliśmy się na parkingi, które znajdowały się dalej w dół wzgórza w Salcombe. Dwa z nich również były zamknięte„.

„Jeździliśmy w kółko, wraz z innymi samochodami więc zdecydowaliśmy się wyjechać. Salcombe najwyraźniej nie jest zainteresowane przychodami od odwiedzających. Weź się w garść Salcombe, nie jesteś aż tak elegancki, by małe firmy mogły sobie pozwolić na odrzucanie klientów” – zrelacjonował turysta.

Trzeci turysta określił swoją podróż jako „chaotyczną, stresującą, rozczarowującą i zasmucającą” i przyrzekł, że nigdy nie wróci po 18 latach odwiedzin. „Ceny wszędzie wydają się być znacznie wyższe niż inflacja. Dzień na plaży oznacza długi spacer z całym bagażem”.

Recenzenci uznali, że sklepikarze i kelnerzy mogliby być bardziej przyjaźni, a parkingi w mieście znacznie przystępniejsze. „A na domiar złego w tym tygodniu moje nowiutkie klapki Havaianas zostały skradzione z North sands” – dodał jeden z turystów.

Czytaj także: Polacy w Wielkiej Brytanii traktowani ,,jak obywatele drugiej kategorii”

Źródło: Daily Record, PolskiObserwator.de