Przejdź do treści

Trik z pieprzem w pralce działa cuda. W ten sposób uratujesz pożółkłe ubrania

24/04/2024 13:00
Trik z pieprzem w pralce

Prawdopodobnie wszyscy znamy ten problem: Na początku nowy sweter, koszulka czy nawet nowy biustonosz lśnią najczystszą bielą. Jednak już po kilku praniach kolor znika. Jeśli ubrania są prane razem z kolorowymi rzeczami, mogą nawet zmienić kolor na żółty. Ten prosty trik z pieprzem w pralce sprawi, że sprana odzież odzyska dawny blask!

Trik z pieprzem w pralce

Pomóc odzyskać krystaliczną biel ma pomóc przyprawa, która ma niewiele wspólnego z tym kolorem. W zależności od odmiany, pieprz jest czerwony, brązowy lub czarny – a nawet biały pieprz nie jest czysto biały. Niemniej jednak, przyprawa ta ma pomagać w czyszczeniu pożółkłych ubrań, ręczników lub pościeli.

Tak przynajmniej obiecuje wideo z kanału konsumenckiego „Dan Fuchs” na Instagramie. Aby to zrobić, pranie, które w rzeczywistości jest białe, należy umieścić w pralce bez żadnych innych kolorowych rzeczy. Następnie bezpośrednio do bębna trzeba dodać łyżeczkę pieprzu. W filmie użyto jego czarnej odmiany, która jest nieco grubiej zmielona.

Pieprz ma działać jak materiał ścierny i usuwać cząsteczki brudu z ubrań. Aby upewnić się, że jego pozostałości znikną ze środka, należy wlać płyn do płukania do odpowiedniej przegródki – tak, jak podczas zwykłego prania.
Czytaj także: „Nieprzyjemny” znak ostrzegawczy: oznacza, że pralka wymaga natychmiastowego czyszczenia

Należy działać rozsądnie

Pieprz jest w rzeczywistości dobrze znanym domowym sposobem na pożółkłe pranie. Należy jednak pamiętać, że ta sztuczka nie jest odpowiednia dla delikatnych tkanin, ponieważ grube ziarna pieprzu mogą je uszkodzić.

Tkanin nie powinno się również prać w zbyt wysokiej temperaturze. W filmie 40 stopni to górna granica; 30 stopni jest jeszcze lepsze. Na koniec pranie powinno być znów lśniąco białe. Źródło: RUHR24.de, PolishObserver.com