Przejdź do treści

Te zmiany musisz zgłosić do DWP. „Kto tego nie zrobi może stracić świadczenie”

12/04/2024 14:01 - AKTUALIZACJA 12/04/2024 14:17

Wielka Brytania: Te zmiany trzeba zgłosić do DWP – Istnieją różne zmiany, o których osoby korzystające z zasiłku Personal Independence Payments (PIP) muszą informować Departament Pracy i Emerytur (DWP), aby uniknąć ryzyka utraty prawa do świadczenia lub zawieszenia wypłat. Zmiana nazwiska, lekarza, opiekuna lub adresu nie wymaga zgłaszania do DWP i nie wpływa na wypłaty ani przyznane świadczenia. Jednakże wyjazd na dłuższy urlop za granicę już tak. 

Te zmiany trzeba zgłosić do DWP

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie GOV.UK wyjazd za granicę na okres powyżej 4 tygodni “może wpłynąć na uprawnienia wnioskodawcy do PIP”. W rządowym poradniku wyjaśniono, że odbiorca PIP powinien zgłosić do DWP swój wyjazd.W zgłoszeniu należy podać datę wyjazdu, kraj  destynacji, planowaną długość pobytu i powód podróży.

Aby zgłosić zmianę okoliczności, skontaktuj się z infolinią PIP pod numerem 0800 121 4433.  Jest ona czynna w dni robocze w godzinach 9:00 do 17:00. Należy pamiętać, że godziny otwarcia mogą ulec zmianie w okresie świątecznym.

Wśród zmian, które należy zgłaszać do DWP jest również zmiana stanu zdrowia. Pogłębienie się choroby lub przeciwnie – poprawa stanu zdrowia ma wpływ na wypłatę PIP.  Czytaj dalej poniżej

Zobacz także:
Nowe stawki zasiłków w UK od kwietnia 2024. Sprawdź ile zyskasz!
DWP ostrzega: Poinformuj ich o tym, aby uniknąć problemów
Wielka Brytania. Kampania na rzecz obniżenia wieku emerytalnego do 63 lat: Jest odpowiedź DWP

Pobyty w szpitalu lub domu opieki

Również pobyt w szpitalu lub domu opieki ma wpływ na wypłatę PIP.  Dotyczy to pobytów powyżej 28 dni, które należy bezwzględnie zgłaszać.

PIP, czyli Personal Independence Payment, to forma wsparcia finansowego w Wielkiej Brytanii, przeznaczona dla osób z przewlekłymi problemami zdrowotnymi lub niepełnosprawnością, które wpływają na ich codzienne życie lub mobilność. W 2024 roku dodatek wynosi do 748,53 funtów miesięcznie, niezależnie od dochodów. 

Tagi: