Brytyjski Departament Pracy i Emerytur (DWP) wprowadza 13 surowych zasad, które będą miały wpływ na wszystkich beneficjentów zasiłków. Nowe przepisy umożliwiają DWP wstrzymywanie wypłat świadczeń w przypadku, gdy osoba pobierająca zasiłki nie zgłosi urzędowi istotnych zmian w swojej sytuacji życiowej. W skrajnych przypadkach DWP może również skierować sprawę do sądu. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd nowych restrykcji, które obowiązują beneficjentów w Wielkiej Brytanii. O czym trzeba poinformować DWP.
Przeczytaj też: Zmiany w zasiłku Child Benefit w 2024 roku. Wspaniałe wiadomości dla tysięcy rodzin
O czym trzeba poinformować DWP
Od nowego roku DWP może wstrzymać wypłaty świadczeń, a także może podjąć kroki prawne przeciwko osobom ubiegającym się o świadczenia, które nie poinformowały ich o pewnych kluczowych zmianach. Jak podaje portal BirminghamLive, Departament Pracy i Emerytur ogłosił, że może nawet pozwać wnioskodawców do sądu, jeśli ci naruszą 13 surowych zasad. Osoba pobierająca świadczenia musi skontaktować się z DWP w różnych sytuacjach życiowych i z różnych powodów, z których niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto 13 zasad dotyczących sytuacji, o których należy poinformować DWP:
Przeczytaj też: Ile będzie wynosiła brytyjska emerytura w 2030 roku? Oto prognozy emerytalne na nadchodzące lata
czytaj dalej pod zdjęciem
- narodziny dziecka
- posiadanie lub rozpoczęcie opieki nad dzieckiem
- znalezienie pracy
- zakończenie pracy
- rozpoczęcie opieki nad osobą niepełnosprawną
- przeprowadzka z partnerem
- zmiana numeru telefonu komórkowego lub adresu e-mail
- podwyżka czynszu
- zmiana danych bankowych
- zmiany dotyczące posiadanych oszczędności lub inwestycji
- zmiany dotyczące zarobków w przypadku osób samozatrudnionych
- zmiana statusu imigracyjnego
- informowanie o stanie zdrowia, na przykład jeśli dana osoba jest zbyt chora, aby pracować lub spotkać się z trenerem pracy.
Za nieprzestrzeganie tych zasad Departament Pracy i Emerytur może wstrzymać wypłatę świadczeń lub nałożyć grzywnę. DWP planuje także w niektórych przypadkach podejmowanie kroków prawnych przeciwko osobom ubiegającym się o świadczenia, które nie poinformują go o pewnych kluczowych zmianach a w skrajnych przypadkach kierowanie sprawy do sądu.
źródło: birminghammail.co.uk, PolishObserver.com