Przejdź do treści

Odkryj tajemnicę najtańszych domów w Wielkiej Brytanii! To miasto oferuje najlepsze ceny

21/08/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:01

Najtańsze domy w Wielkiej Brytanii. W tym mieście są najlepsze ceny. Koszty nieruchomości nadal utrzymują się na jednych z najwyższych cen w Wielkiej Brytanii, jakie kiedykolwiek widziano – ale niektóre miasta są bardziej odpowiednie dla kupujących po raz pierwszy, a jedno z nich zostało uznane za ,,najtańsze” miasto do zakupu pierwszego domu. Oto gdzie są tanie domy w Wielkiej Brytanii.
Czytaj także: Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 sierpnia 2023. To zmienia się dla kierowców przy przekraczaniu granicy

Tanie domy w Wielkiej Brytanii. Oto gdzie się znajdują

Północne miasto Bradford w hrabstwie Yorkshire zostało uznane za ,,najtańsze miasto w Wielkiej Brytanii” dla kupujących po raz pierwszy, którzy chcą wejść na rynek nieruchomości. Bradford znalazło się na szczycie listy w analizie przeprowadzonej przez Rightmove, która dotyczyła cen domów z dwiema sypialniami w głównych lokalizacjach miejskich w Wielkiej Brytanii. W badaniu przyjęto kilka założeń, w tym, że kupujący po raz pierwszy mieli 10% depozytu i spłacali kredyt hipoteczny przez 25 lat.

>>>> Paraliż pociągów w Anglii! Przez strajki nie pojedziemy pociągiem podczas długiego weekendu

Średnia cena wywoławcza typowej nieruchomości w Bradford wynosiła 104 643 funtów, co potencjalnie mogło prowadzić do miesięcznych spłat kredytu hipotecznego w wysokości około 521 funtów. Carlise w Cumbrii zajęło drugie miejsce jako drugie najtańsze miasto ze średnią ceną wywoławczą tylko nieznacznie wyższą niż Bradford, wynoszącą 104 789 funtów – średnie koszty kredytu hipotecznego wyniosły 522 funty miesięcznie.
>>>> Wstrząsające wieści! Alkohol stanie się droższy! Nowy system podatkowy w UK. Co to oznacza dla Twojego portfela?

Nie licząc Londynu, St Albans w Hertfordshire zostało uznane za najdroższe miasto do wejścia na rynek nieruchomości, ze średnimi miesięcznymi ratami kredytu hipotecznego w wysokości około 1 958 funtów. St Albans jest popularnym miastem z regularnymi połączeniami kolejowymi ze stolicą. W Londynie średnia miesięczna rata kredytu hipotecznego dla osoby kupującej mieszkanie po raz pierwszy wynosiła 2 533 GBP.

>>>> Świadczenie 500 plus wzrośnie do 800 złotych. Sejm podjął decyzję

Źródło: mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: