Przejdź do treści

Wielka Brytania: chaos i panika w Londynie. Młodzież aresztowana z powodu akcji na TikToku

13/08/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
starcia z policją w londynie chaos

Wielka Brytania: Starcia z policją w Londynie chaos i aresztowania młodzieży. Młodzi ludzie pod wpływem postów na TikToku dokonuje napadu na sklepy, co prowadzi do niepokojów i starć z siłami policyjnymi. Niepokojące sceny na ulicach Londynu, a szczególnie na Oxford Street. Chaos i zamieszki spowodowane były kampanią pod hasłem ,,rabowania JD Sports”.
Czytaj także: Paraliż pociągów w Anglii! Przez strajki nie pojedziemy pociągiem podczas długiego weekendu

Starcia z policją w Londynie chaos i aresztowania młodzieży

W piątek 11 sierpnia, podczas popołudniowych godzin, w centrum Londynu doszło do paniki, która rpozczeła się na platformie TikTok. Posty namawiające młodzież do ,,rabowania” sklepów, w tym znanej marki JD Sports, zainspirowały setki młodych ludzi do wyjścia na Oxford Street. Wielu z nich ukrywało swoją tożsamość pod kominiarkami.

Sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli, a siły policyjne musiały interweniować, aby stawić czoła zamieszkom. Kilka osób zostało aresztowanych pod zarzutem różnych przestępstw, w tym napaści na funkcjonariuszy policji i kradzieży sklepowej. Wzburzenie nie ograniczyło się jedynie do Londynu. Niektóre sklepy, w tym Vision Express i Boots zostały tymczasowo zamknięte, ponieważ policja starała się powstrzymać zamieszki.

Podobne wydarzenia miały miejsce w innych miastach Wielkiej Brytanii, wykazując zasięg ogólnokrajowy tego problemu. Ministra spraw wewnętrznych Suellę Braverman skłoniły te wydarzenia do wydania oświadczenia, w którym apelowała o skuteczną identyfikację i aresztowanie osób odpowiedzialnych za te incydenty.

Tego samego dnia po południu funkcjonariusze aresztowali dwie osoby w Essex za spisek w celu popełnienia rozboju w następstwie postów w mediach społecznościowych zachęcających do kradzieży. Cztery osoby zostały aresztowane pod zarzutem naruszenia nakazu rozproszenia, jedna osoba została aresztowana pod zarzutem kradzieży, jedna osoba została aresztowana pod zarzutem napaści na funkcjonariusza policji, a jedna osoba została aresztowana pod zarzutem naruszenia porządku publicznego.

Źródło: dailymail.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: