Przejdź do treści

Tragiczna śmierć dziewczynki na wycieczce szkolnej. Porwała ją lawina błotna

23/05/2024 13:39 - AKTUALIZACJA 23/05/2024 13:39
Śmiertelny wypadek na wycieczce szkolnej

Śmiertelny wypadek na wycieczce szkolnej: Wczoraj około godziny 13:00, w wyniku lawiny błotnej doszło do tragicznego zdarzenia, w którym zginęła uczennica szkoły podstawowej. Met Office, narodowy serwis meteorologiczny, ostrzegł, że utrzymujące się ulewne deszcze w dalszym ciągu stanowią zagrożenie dla życia.

Śmiertelny wypadek na wycieczce szkolnej

Jak podaje „The Northern Echo”, ofiarą jest 10-letnia Leah Harrison, uczennica szóstej klasy w Mount Pleasant w Darlington, w hrabstwie Durham. Tego dnia, dziewczynka była na wycieczce szkolnej w w pobliżu wioski Carlton-in-Cleveland.

Na miejscu zdarzenia dziesiątki pracowników służb ratunkowych przez wiele godzin walczyły o jej życie. Niestety, pomimo ich heroicznych wysiłków, policja w North Yorkshire potwierdziła, że Leah zmarła wczoraj wieczorem.
Czytaj także: Od „wzorowego dziadka” do kata swoich wnuków. 72-latek zabił dwójkę dzieci, a potem odebrał sobie życie

Nick Blackburn, dyrektor Lingfield Education Trust, wyraził głęboki smutek i żal z powodu tragedii. „Leah była bardzo lubianą częścią naszej szkoły, a nasze myśli i modlitwy są z jej rodziną, przyjaciółmi i personelem szkoły” – powiedział. „Wszyscy jesteśmy w szoku i prosimy o uszanowanie prywatności rodziny oraz społeczności szkolnej, gdy staramy się pogodzić z tym, co się stało” – dodał.

Mapa Wielkiej Brytanii cała żółto-pomarańczowa

Met Office poinformowało, że nikt inny nie odniósł obrażeń w wyniku lawiny błotnej, która nastąpiła po intensywnych opadach deszczu, odpowiadających prawie miesięcznej normie w ciągu jednego dnia.

W Loftus, mieście oddalonym o 32 km od miejsca zdarzenia, zarejestrowano około 41,6 mm deszczu w ciągu 24 godzin. Simon Partridge, synoptyk w Met Office, wyjaśnił: „Średnie miesięczne opady w maju w North Yorkshire wynoszą 57,5 mm, a więc dzisiaj opady wyniosły prawie cały miesiąc”.

W związku z utrzymującymi się od wczoraj ulewnymi opadami deszczu w całej Wielkiej Brytanii, dziś obowiązują żółte i pomarańczowe ostrzeżenia pogodowe. Synoptyk ostrzegł, że prawdopodobne będą zakłócenia w podróżach i powodzie, szczególnie na obszarach objętych pomarańczowym ostrzeżeniem, w tym w Manchesterze i Liverpoolu.

Tagi: