Przejdź do treści

BILD: „Robert Lewandowski przenosi się do Hanoweru”. Wiadomo, w którym hotelu zamieszka podczas Mistrzostw Europy

04/04/2024 13:05 - AKTUALIZACJA 09/04/2024 19:27
Robert Lewandowski przenosi się do Hanoweru

Robert Lewandowski przenosi się do Hanoweru. Były zawodnik Bayernu przyjedzie do Hanoweru wraz z reprezentacją Polski. W stolicy Dolnej Saksonii Polacy będą przygotowywać się do tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zespół trenera Michała Probierza będzie korzystał z obiektów młodzieżowej akademii Hannover 96.

Robert Lewandowski przenosi się do Hanoweru

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej przeprowadzi się do Hanoweru na krótki czas. Polska drużyna korzystać będzie z obiektów młodzieżowej akademii Hannover 96 – ogłosił drugoligowy klub młodzieżowy w środę, 3 kwietnia 2024. Akademia, która zlokalizowana jest w pobliżu stadionu Eilenriede, od 12 czerwca będzie miejscem treningów polskiej drużyny – podają niemieckie media.

Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbywają się w Niemczech. W grupie D drużyna zmierzy się z Francją, Holandią i Austrią.
Przeczytaj: Coraz więcej krajów ostrzega przed podróżami do Niemiec

„Oczywiście jesteśmy zaszczyceni, że PZPN wybrał naszą akademię na swoją bazę podczas Mistrzostw Europy” – oświadczył Julian Battmer, prezes akademii Hannover 96. „To bardzo dobrze świadczy o doskonałych możliwościach, jakie stworzyły się tutaj wraz z przeprojektowaniem w 2016 roku”.

W tym hotelu zamieszka reprezentacja Polski

Na czas ME polska kadra zamieszka w hotelu Sheraton w Pelikanviertel. Przyjazd Polaków nastąpi 11 czerwca – poinformował za pośrednictwem X Cezary Kulesza, prezes PZPN. Związek rozważał wiele potencjalnych lokalizacji.

Oprócz Polski, podczas Mistrzostw Europy w regionie Hanoweru przebywać będzie także reprezentacja Turcji. Zespół trenera Vincenzo Montelli przebywa w Sporthotel Fuchsbachtal w Barsinghausen. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oficjalnie rozpoczną się 14 czerwca w Monachium meczem Niemcy-Szkocja. źródło: T-online, PolishObserver.com