Przejdź do treści

Alarmujące prognozy! Już niedługo to miasto może zamienić się w pustynię

17/07/2023 21:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
rekordowe temperatury w Hiszpanii 2023

Najgorętsze miasto Europy może zamienić się w pustynię w ciągu najbliższych kilku lat z powodu upałów. Temperatury w hiszpańskiej Sewilli nadal rosną, ekspert meteorologiczny podziela obawy, że region szybko zamienia się w ,,piec”. Hiszpańska Sewilla odnotowuje jedne z najgorętszych temperatur w kraju ze względu na swoje położenie z dala od chłodzącego wpływu wybrzeża. Rekordowe temperatury w Hiszpanii 2023
Czytaj także: Wakacyjna tragedia na lotnisku Gatwick! Setki odwołanych lotów i rozczarowane tłumy pasażerów

Rekordowe temperatury w Hiszpanii 2023 – Sewilla zamieni się w pustynię

Powtarzające się w ostatnich latach wysokie temperatury doprowadziły do zaniepokojenia ekspertów pogodowych, którzy twierdzą, że Sewilla ,,zasadniczo zamienia się w pustynię”. Sewilli nie są obce upały i jest nazywana ,,iberyjskim piekarnikiem” ze względu na gorące powietrze, które wieje z Afryki Północnej. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, w regionie znajdującym się pod wpływem efektu Foehna. Znajdując się u podnóża pobliskich gór, regularnie doświadcza palących upałów.

W rozmowie z Express.co.uk Jim Dale, starszy konsultant meteorologiczny w British Weather Services, powiedział: ,,To, co powoduje upalną pogodę, to wiatr napływający z Afryki, przez góry i na równiny”. Biorąc pod uwagę fale upałów doświadczane w Wielkiej Brytanii i całej Europie, ekspert ds. pogody uważa, że ,,wkraczamy na nieznane terytorium”. Dodał: ,,Od przyszłego tygodnia możemy spodziewać się upałów do czerwoności. Wchodzimy w kategorię 40-50 stopni Celsjusza. W miarę upływu lat temperatury będą rosły, a miasto zamieni się w pustynię”.

>>>> ,,Byłem martwy przez 90 minut”. Szokująca historia 61-letniego mężczyzny

Źródło: express.co.uk, PolishObserver.com