Przejdź do treści

Nie mógł zdać testu na prawo jazdy. 60 egzaminów i 1400 funtów później się udało

25/02/2024 09:11 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
Rekord niezdanych egzaminów na prawo jazdy

Rekord niezdanych egzaminów na prawo jazdy: Mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie poddawał się bez względu na trudności. 59 razy nie zdał teoretycznego egzaminu na prawo jazdy, dopiero 60. próba zakończyła się pomyślnie. „Wytrwałość zawsze zwycięża” – stwierdził rekordzista.
Czytaj także: Zmiany w podatku samochodowym od lipca. Pick-upy będą „nie do utrzymania”

Rekord niezdanych egzaminów na prawo jazdy

Wielu kierowców potrzebuje kilku prób, aby zdać egzamin na prawo jazdy, ale niedawno w Wielkiej Brytanii pojawił się rekordzista, który zaliczył egzamin teoretyczny dopiero za 60. podejściem. Na Wyspach, nowicjusze w prowadzeniu auta muszą najpierw opanować teorię, zanim przystąpią do praktycznych lekcji jazdy. Kierowca uczący się w mieście Redditch niedaleko Birmingham musiał w sumie zapłacić za testy 1380 funtów (około 1608 euro), gdyż każdy egzamin teoretyczny kosztował 23 funty.
Sprawdź: Gdzie można poćwiczyć przed egzaminem na prawo jazdy? Oto legalne miejsca do nauki jazdy autem

„Nie ma wątpliwości, że jest to trudny egzamin” – powiedziała dyrektorka szkół jazdy AA, Camilla Benitez, w rozmowie z BBC. „Egzaminu teoretycznego bardzo łatwo nie docenić” – dodała, jednocześnie oceniając zaangażowanie kandydata jako zdumiewające.
Czytaj dalej poniżej

Egzamin na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch głównych części. Pierwsza to test teoretyczny, który obejmuje 50 pytań wielokrotnego wyboru, mających na celu sprawdzenie wiedzy kandydatów z zakresu przepisów drogowych i umiejętności prowadzenia pojazdu. Aby zdać, kandydaci muszą udzielić co najmniej 43 prawidłowych odpowiedzi.

Druga część egzaminu to test postrzegania zagrożeń, składający się z 14 klipów wideo przedstawiających różne sytuacje na drodze. Ten etap ocenia zdolność uczniów do przewidywania potencjalnych zagrożeń w odpowiednim czasie.

Inni rekordziści na Wyspach

Jednak „przewaga” nad poprzednimi rekordzistami jest niewielka. Według informacji podanych przez BBC, osoba zdająca egzamin z miasta Hull nie zdała go aż 57 razy, inny kandydat w Guildford próbował 55 razy, natomiast w Tunbridge Wells 53 razy. Źródło: TheGuardian.com/uk, PolskiObserator.de

Tagi: