Przejdź do treści

Przestępstwa w sklepach Co-op. Odnotowuje się tam coraz więcej kradzieży i innych zachowań antyspołecznych

29/07/2023 17:23 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Przestepstwa w sklepach Co-op

Przestępstwa w sklepach Co-op. The Co-op poinformował, że przestępczość, kradzieże sklepowe i zachowania antyspołeczne w jego sklepach wzrosły o ponad jedną trzecią w ciągu ostatniego roku. Firma ujawniła, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku doszło do ponad 175 000 incydentów – prawie 1000 każdego dnia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: 4 dniowy tydzień pracy. Czy jest bardziej eko?

Przestępstwa w sklepach Co-op są coraz częstsze

Jak informuje Yahoo Finance, fala nadużyć prawnych i antyspołecznych w sieci sklepów Co-op wciąż rośnie. Jeden ze sklepów w centrum Londynu obrabowano trzykrotnie w ciągu jednego dnia. Matt Hood, dyrektor zarządzający Co-op Food, powiedział: ”Wiemy, że przestępczość w handlu detalicznym jest napędzana przez wielokrotnych przestępców i zorganizowane gangi przestępcze.’’

Recydywiści i zorganizowani przestępcy atakują lokalne sklepy, aby kraść towary w celu ich odsprzedaży. Wykorzystują osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, nakłaniając je do kradzieży na zamówienie w zamian za kolejny narkotyk. Finansują tym samym nielegalny handel narkotykami i szkodzą firmom, które świadczą podstawowe usługi dla społeczności.
Czytaj także: Kevin Spacey został uniewinniony. Proces oskarżający aktora o przestępstwa seksualne dobiegł końca

Reakcja stróżów prawa na incydenty w sklepach Co-op

Sprzedawca detaliczny zaapelował do policji i komisarzy ds. przestępczości o zajęcie się przestępcami i lokalnymi zorganizowanymi grupami przestępczymi, z których wiele działa bez obawy przed złapaniem. Wniosek o wolność informacji złożony przez Co-op wykazał jednak, że policja nie zareagowała na 71% zgłoszonych poważnych przestępstw w handlu detalicznym.

Co-op zainwestował znaczne środki w zapewnienie bezpieczeństwa współpracownikom i sklepom, ale potrzebuje policji, aby odegrała swoją rolę. Zbyt często siły porządkowe nie reagują na rozpaczliwe wezwania zespołów sklepowych, a przestępcy działają bez obawy o konsekwencje.

Źródło: uk.finance.yahoo.com PolishObserver.com