Przejdź do treści

Prawnik użył Chatu GPT w sądzie i teraz ,,naprawdę tego żałuje”

30/07/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Prawnik użył Chatu GPT w sądzie

Prawnik użył Chatu GPT w sądzie i teraz ,,naprawdę tego żałuje”. Nowojorski prawnik został oskarżony o używanie Chatu GPT do badań prawnych w pozwie przeciwko kolumbijskim liniom lotniczym.
Czytaj także: Do USA bez obowiązkowego szczepienia na Covid – CZERWIEC 2023. Koniec z formalnościami

Prawnik użył Chatu GPT w sądzie i teraz ,,naprawdę tego żałuje”

Steven Schwartz, adwokat w nowojorskiej firmie prawniczej Levidow, Levidow & Oberman, został zatrudniony przez Roberta Matę do prowadzenia sprawy przeciwko Avianca Airlines. Według raportu CNN Business z 28 maja, Mata twierdzi, że został ranny przez wózek serwisowy podczas lotu z linią lotniczą w 2019 roku. Jednak gdy sędzia znalazł niespójności i błędy rzeczowe w dokumentacji sprawy, Schwartz przyznał się do korzystania z Chatu GPT do swoich badań prawnych, zgodnie z oświadczeniem z 24 maja.

Prawnik twierdził, że po raz pierwszy użył Chatu GPT do badań prawnych i ,,nie był świadomy możliwości, że jego treść może być fałszywa”. W dokumencie datowanym na 5 kwietnia, sędzia prowadzący sprawę stwierdził: ,,Sześć z przedstawionych spraw wydaje się być fałszywymi orzeczeniami sądowymi z fałszywymi oświadczeniami i fałszywymi wewnętrznymi cytatami”. Sędzia stwierdził również, że niektóre sprawy wymienione w przedłożonych dokumentach w rzeczywistości nie istniały, a w jednym przypadku numer akt został pomylony z innym dokumentem sądowym.
>>>> Toksyczne gąsienice w Wielkiej Brytanii. Oto jakie są oznaki kontaktu i zagrożenia

Schwartz stwierdził, że żałuje, że zaufał sztucznemu chatbotowi bez przeprowadzenia własnej analizy. Jego oświadczenie brzmi następująco: ,,Bardzo żałuję, że wykorzystałem sztuczną inteligencję generatywną do ukończenia badań prawnych przeprowadzonych w tym dokumencie i nie zrobię tego ponownie w przyszłości bez absolutnej weryfikacji jego autentyczności”.

Ostatnio toczy się debata na temat stopnia, w jakim ChatGPT może zostać zintegrowany z siłą roboczą. Raporty wskazują jednak, że poziom inteligencji chatbota szybko się poprawia. Deweloperzy są jednak sceptyczni co do tego, czy rzeczywiście ma on potencjał, by całkowicie zastąpić ludzi. Syed Ghazanfer, deweloper blockchain, powiedział, że popiera ChatGPT, ale wątpi, czy ma on możliwości komunikacyjne, aby całkowicie zastąpić ludzkich pracowników.

>>>> Cios dla emigrantów, którzy chcą przybyć do Wielkiej Brytanii. ,,Nowa ustawa została przyjęta”

Źródło: nytimes.com, PolishObserver.com

Tagi: