Przejdź do treści

Pamiętaj o tym podczas ładowania smartfona, a bateria będzie dłużej trzymać

07/04/2024 18:02 - AKTUALIZACJA 11/04/2024 18:42

Prawidłowe ładowanie telefonu wpływa na żywotność baterii, na której zależy wielu użytkownikom. Kluczową rolę odgrywa czas i sposób ładowania urządzenia. Stosując się do tych prostych zasad, nie tylko wydłużysz żywotność baterii, ale zoptymalizujesz także wydajność smartfona.

Prawidłowe ładowanie telefonu 

Jedną z najbardziej znanych wskazówek dotyczących oszczędzania baterii smartfona jest zasada 40-80. Eksperci zalecają utrzymywanie baterii na poziomie od 40 do 80 procent. Chroni to baterię i wydłuża jej żywotność. Zaleca się unikanie ładowania smartfona przez całą noc, ponieważ powoduje to przeciążenie baterii.

Naładuj smartfon, zanim poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%. Głębokie rozładowanie może uszkodzić ogniwa baterii. Gdy poziom naładowania baterii jest niski, kuszące może być skorzystanie z funkcji szybkiego ładowania. Z funkcji tej należy jednak korzystać ostrożnie, ponieważ w dłuższej perspektywie obciąża ona baterię.
Przeczytaj: Zakaz sprzedaży smartfonów osobom poniżej 16 roku życia. To już prawie pewne

Unikaj przegrzania i uważaj na kable

Ciepło jest wrogiem każdej baterii. Zaleca się ładowanie smartfona w chłodnym otoczeniu. Aby uniknąć przegrzania, na czas działania ładowarki zdejmij z telefonu etui.
Czytaj także: Ostrzeżenie przed popularną aplikacją zakupową. Korzysta z niej 1/3 Polaków

Wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale wpływ na baterię ma także korzystanie z wysokiej jakości kabli ładujących i adapterów. Oryginalne akcesoria lub wysokiej jakości zamienniki zapewniają delikatne i wydajne ładowanie.

Regularne, krótkie cykle ładowania są lepsze niż pełne naładowanie i rozładowanie baterii. Podłączaj smartfon, gdy masz taką możliwość. Nie czekaj, aż bateria będzie prawie rozładowana.
Źródło: t-online.de, PolishObserver.com

Artykuł został opublikowany po raz pierwszy w dniu 25 lutego 2024 roku.