Przejdź do treści

Pociągiem z Polski do Węgier – wskazówki dla podróżnych

11/06/2024 09:00

Pociągi na trasie Warszawa-Budapeszt są świetną alternatywą dla podróżujących, którzy bardziej preferują transport lądowy niż powietrzny. Ten środek transportu sprawdzi się doskonale także u osób, których lęk wzbudza podróżowanie samolotem. Jednak to dopiero początek zalet międzynarodowych połączeń kolejowych.

Pociągi na trasie Warszawa-Budapeszt – szczegóły podróży

Przejazd kolejowy z Polski do Węgier trwa od nieco ponad 11 do 13 godzin, w zależności od wybranego połączenia. Długość trasy to ok. 550 kilometrów. Niektóre połączenia zapewniają miejsca do siedzenia, leżenia lub spania, w zależności od preferencji pasażera. Ogromną zaletą jest także fakt, że podróż z Warszawy do Budapesztu nie wymaga przesiadek. Atrakcyjna jest też cena przejazdu. Bilety najczęściej kosztują ok. 170 zł, jednak można je zakupić za mniej niż 100 zł.
Czytaj także: Pociągiem z Polski do Włoch. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów

Jak znaleźć tanie bilety na trasę Warszawa-Budapeszt?

Mając na uwadze niskie koszty podróży, warto wykupić miejsce w pociągu z wyprzedzeniem. Zazwyczaj im szybciej dokona się rezerwacji, tym bilet jest tańszy. Przy niskim budżecie kluczową rolę może grać elastyczność. Koszty przejazdów często ulegają zmianie, np. w zależności od obłożenia pociągu. Jeżeli pasażer nie ma określonego terminu podróży, może wybrać dzień, w którym cena biletu będzie bardziej atrakcyjna. Wymaga to jednak wytrwałości i poświęcenia czasu na wyszukiwanie połączeń. Planując podróż pociągiem warto też skorzystać z internetowych wyszukiwarek połączeń kolejowych. Często są pomocne w znalezieniu biletów w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego warto wybrać podróż pociągiem?

Podróż pociągiem niesie za sobą zalety. Jedna z nich to mniejsza emisja dwutlenku węgla na osobę, niż w przypadku transportu samochodem. Podróżowanie pociągiem jest także bardzo komfortowe. Zamiast skupiać się na sytuacji na drodze, można usiąść w wygodnym fotelu i podziwiać piękne widoki za oknem lub po prostu uciąć sobie drzemkę. Ponadto podróże pociągiem pozwalają na uniknięcie zakorkowanych dróg, które są zmorą kierowców samochodów.
Warto przeczytać: Pociągiem z Polski do Wielkiej Brytanii. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów
Źródła: EuroPodróże, virail

Tagi: