Przejdź do treści

Pociągiem z Polski do Włoch. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów

25/04/2024 17:30 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34

Pociągiem z Polski do Włoch. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów. Pociągi na trasie Warszawa – Rzym są świetną opcją dla tych, którzy szukają alternatywy dla lotu samolotem, podróży autokarem lub autem. Ten środek transportu sprawdzi się także u osób, które cenią sobie przestrzeń, bezpieczeństwo i wygodę. To jednak nie koniec zalet międzynarodowych przejazdów kolejowych.

Pociąg z Polski do Rzymu – szczegóły podróży

Podróż z Warszawy do Rzymu trwa zazwyczaj około dobę, jednak jeżeli pasażerowi zależy na czasie, może wybrać szybsze połączenia. Wówczas osiągnięcie celu zajmuje 22 godziny. Długość trasy to nieco ponad 1300 km.
Niestety przejazdy kolejowe nie są bezpośrednie. Wymagana jest minimum jedna przesiadka. Najpierw należy przejechać z Warszawy do Wiednia. Tam pasażer przesiada się do pociągu do Rzymu. Oczywiście z Wiednia można dojechać nie tylko do stolicy Włoch. Innymi wspaniałymi miastami, do których kursują pociągi z Austrii są: Wenecja, Bolzano czy La Spezia.

Pociąg z Polski do Rzymu – koszty podróży

Ceny biletów kolejowych z Warszawy do Rzymu są bardzo zróżnicowane. Koszty zależą od dnia podróży, wybranych połączeń, udogodnień, obłożenia pociągu czy rodzaju wagonu. Ceny zaczynają się od około 150 euro.

Jak znaleźć tanie bilety na trasę Warszawa – Rzym?

Oto kilka wskazówek, jak kupować bilety kolejowe taniej.
Dobrym sposobem na oszczędzanie pieniędzy na biletach jest rezerwacja miejsca w pociągu z wyprzedzeniem. Zazwyczaj im szybciej dokona się rezerwacji, tym bilet jest tańszy.
Przy niskim budżecie kluczowa może być elastyczność. Ceny biletów kolejowych dosyć często się zmieniają. Jeżeli podróżujący nie ma ściśle określonego terminu podróży, może wybrać dzień, gdy bilet kosztuje mniej.
Innym sposobem na redukcję kosztów transportu może być wykupowanie przejazdów z większą ilością przesiadek. Często takie połączenia są korzystniejsze cenowo.
Planując podróż pociągiem, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z wyszukiwarek połączeń kolejowych. Są one bardzo pomocne w znalezieniu dogodnych przejazdów w dobrej cenie.
Czytaj także: Pociągiem z Polski do Wielkiej Brytanii. Praktyczne informacje na temat podróży i kosztów