Przejdź do treści

Trwa pilne wycofanie ulubionych płatków śniadaniowych dzieci. Nie wolno ich spożywać

24/05/2024 13:04 - AKTUALIZACJA 24/05/2024 13:04
Pilne wycofanie płatków śniadaniowych

Firma Kellogg’s ogłosiła pilne wycofanie ze sprzedaży czekoladowych płatków śniadaniowych w związku ze skargami, które dotarły do producenta. Konsumenci znaleźli w ich opakowaniach twarde grudki, które powodują ryzyko zadławienia.

Pilne wycofanie ze sprzedaży płatków śniadaniowych

Popularny producent płatków śniadaniowych poprosił konsumentów, którzy kupili opakowania, aby się ich pozbyli „w ramach środków ostrożności”. Stwierdzono, że ​​twarde grudki „nie rozpadają się po zjedzeniu z mlekiem” i mogą spowodować zadławienie oraz uszkodzić zęby.

Agencja ds. Standardów Żywności stwierdziła, że powód ten jest wystarczający, by płatki uznano za „niebezpieczne do spożycia”. Zdaniem producenta jedynie „niewielka część” pudełek może zawierać grudki, a ryzyko dla konsumentów jest „minimalne”.
Czytaj dalej poniżej

Płatki były w sprzedaży od stycznia

Opakowania, których dotyczy problem, były w sprzedaży od stycznia – kiedy po raz pierwszy wprowadzono na rynek wersję czekoladową – w sklepach Tesco, Londis, Budgens i Booker.

„Kłęby zbóż tworzące się podczas produkcji mogą być normalnym zjawiskiem i zwykle rozpadają się po zjedzeniu lub umieszczeniu w mleku” – powiedział rzecznik Kellogg’s. „Kiedy jednak zauważyliśmy, że w bardzo małej ilości naszych nowych płatków zbożowych Kellogg’s Corn Flakes o smaku czekoladowym tworzą się twarde grudki, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wszystkich” – dodał.

„Trzeba podkreślić, że ryzyko obrażeń spowodowanych twardymi kawałkami płatków czekoladowych jest minimalne, ale nie chcemy iść na kompromis w zakresie jakości ani bezpieczeństwa”.
Przeczytaj: Pilne wycofanie popularnej herbaty ze sprzedaży. Nie można jej już spożywać

Konsumenci, którzy kupili opakowania 450 g z datą przydatności do spożycia od 6 grudnia 2024 r. lub 28 kwietnia 2025 r., są proszeni o wyrzucenie ich i skontaktowanie się z marką w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

Źródło: BBC, PolishObserver